Rezultate bune și medalie obținută de Galactic Baia Mare în Suceava

În weekend, Suceava a găzduit concursul național de dans sportiv Bucovina Dance Cup.

La această competiție, au participat și galacticii băimăreni, care au dansat în patru finale și au urcat inclusiv pe podium.

Mai exact, sportivii Waltner Eric și Cuceu Roberta au urcat pe a treia treaptă a podiumului de Open Standard categoria tineret si adulți.

Și alți sportivi au obținut rezultate bune. Surduc Tomas și Cucoșel Elisa au obținut, la aceeași categorie, locul 5 în finală. Ganea Ioan (Medio Monte) și Buchmann Renata au obținut locul 4 la Open Standard 16-34 ani și locul 6 la Open Latino 16-34 ani.

Săptămana aceasta sportivii clubului se pregătesc de competiția internațională OORC desfasurata in Oradea , Competitie în care vor participa la trei categorii de concurs, WDSF YOUTH respectiv ADULT, dar și în competiția de RISING STARS.