Centrul Cultural‑Educațional START din Târgu Lăpuș găzduiește expoziția tinerilor fotografi - 12 minute în urmă
Elevii de la Școala „Nicolae Iorga” Baia Mare au aflat mai multe despre atmosfera Crăciunului de altădată - 29 minute în urmă
CSM Sighet, meci cu liderul - 2 ore în urmă
Expoziția „Sărbătoarea Artelor” este deschisă la Galeria de Artă U.A.P. Baia Mare în perioada 9 decembrie – 22 ianuarie - 2 ore în urmă
Festivalul „Slobozî-ne gazdă-n casă” din Șomcuta Mare reunește participanți din cinci județe - 2 ore în urmă
Ediția a VI-a a „Cupei Moș Crăciun” aduce din nou spiritul carității pe teren - 2 ore în urmă
„În Lumină și Colind”- eveniment caritabil la Târgu Lăpuș - 2 ore în urmă
Concertul de Colinde „Îngerul”: eveniment tradițional special la Vișeu de Jos - 3 ore în urmă
Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 3) - 3 ore în urmă
Colinde și magie la Azilul de Noapte din Baia Mare - 3 ore în urmă
Târgul Darurilor de Crăciun la Biblioteca Județeană
Miercuri, 19 decembrie, la ora 9:00, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” din Baia Mare (în Salonul Artelor) va avea loc deschiderea celei de-a VII-a ediții a Târgul Darurilor de Crăciun. Acesta este organizat de Asociaţia „Nod” și va fi deschis până pe 21 decembrie, între orele 9:00 – 19:00.
„Acest eveniment constituie o oportunitate pentru artiștii români și deținatorii de branduri nișate de a expune, vinde și interacționa cu publicul, iar pentru vizitatori de a le cunoaște talentul și de a găsi lucruri deosebite, pe care nu le pot găsi în altă parte”, spun organizatorii.
De asemenea, în cadrul târgului vor avea loc ateliere de lectură pentru copii, degustare de produse locale, colinde, dar și alte surprize.
















