Nugzar Gelashvili rămâne „zimbru” - 32 minute în urmă
PS Timotei Sătmăreanul, vizită pe șantierul Catedralei Sf. Ierarh Iosif Mărturisitorul din Sighetu Marmației - 53 minute în urmă
MaraMedica 2026: Principalul eveniment științific și expozițional dedicat industriei medicale din Nord-Vestul României revine la Baia Mare - 1 oră în urmă
Noi reguli pentru șoferi: permisul ar putea fi redobândit mai repede dacă sunt plătite datoriile - 1 oră în urmă
150 de ani de la nașterea lui Constantin Brâncuși - 2 ore în urmă
Starea drumurilor în Maramureș - 3 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, joi 19 februarie 2026 - 4 ore în urmă
19 februarie1939, s-a născut Irina Loghin - 4 ore în urmă
Lecții de la polițiști pentru elevi - 14 ore în urmă
Cercetare etnografică în Săpânța: 96 de ani de amintiri și tradiții păstrate de Anuța Ștețca - 15 ore în urmă
“Micul biciclist creștin” – un concurs la care toți participanții vor primi diplome și cadouri
Luni, 17 iunie, de la ora 14.00, în curtea Catedralei Episcopale “Sfânta Treime” din Baia Mare va avea loc ediția a VI-a a evenimentului “Micul biciclist creștin”, organizat de Asociația Tinerilor Ortodocși ai Catedralei Episcopale Maramureșene (ATOCEM).
Acesta se adresează copiilor cu vârsta cuprinsă între 4 și 12 ani, iar scopul este de a promova mersul pe bicicletă ca parte a unui stil de viață sănătos. Anul acesta, în concurs va fi introdusă și trotineta pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 12-14 ani.
“Participanții la cele patru categorii de vârstă vor avea ocazia să își facă prieteni noi, să facă desene pe asfalt și să se bucure de alte surprize plăcute din partea organizatorilor și a invitaților. Toți copiii vor primi diplome și cadouri, iar câștigătorii locurilor I, II și III vor avea parte de cadouri speciale”, precizează organizatorii. Pentru înscrieri: 0756 950 186 sau 0756 027 839.













