Părintele Arhimandrit Gavriil Burzo a primit Titlul de Cetățean de Onoare al comunei Suciu de Sus - 4 minute în urmă
Succes remarcabil pentru Izabela Chiș, elevă a Școlii de Artă Sighetu Marmației, la Concursul Național de Interpretare Muzicală „Pe Aripile Sunetului” - 12 minute în urmă
Experiență memorabilă la Parlamentul European din Strasbourg pentru ambasadorii juniori EPAS de la Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie - 13 minute în urmă
7 decembrie – S-a născut Nicolae Sabău - 1 oră în urmă
Îndrăgitul artist Deți Iuga împlinește azi o frumoasă vârstă - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 7 decembrie 2025 - 2 ore în urmă
101 minuni de la Capătul lumii – Băiuț – Maramureș – România - 9 ore în urmă
Ofertă : 100 de zile închis într-un laborator spațial și 23.000 de euro pentru tine - 14 ore în urmă
Scandal în familie la Sighet, cu egalitate în restricții - 15 ore în urmă
Paul Ananie a trecut mai departe în semifinala Vocea României - 16 ore în urmă
Dezbaterea ”Exclușii din achizițiile publice”
O preocupare constantă a site-ului www.juridice.ro este găzduirea de dezbateri juridice pe teme interesante și cât se poate de actuale, la care participă specialiști în drept, derulate sub patronajul Societății de Științe Juridice.
Luni, 28 ianuarie, de la ora 19.30, va avea loc dezbaterea: cu tema ”Exclușii din achizițiile publice”, amănunte vezi aici .
Dezbaterea va fi moderată de ec. Ecaterina Milica Dobrotă, specialist achiziții publice, și îi va avea ca invitați pe:
- C.j. dr. Florentina Drăgan, cadru didactic colaborator Masterat Achiziții Publice Facultatea de Drept a Universității din București
- Av. Iuliana Leon, Managing Associate Țucă Zbârcea&Asociații
- Av. Paul Lospa, Founder Lospa Lawyers
- Av. Tiberiu Rădulescu, Senior Lawyer Avram Law
- Av. Georgiana Trandafir, Managing Partner Trandafir&Asociații
Chiar dacă dezbaterea are loc în București, ea poate fi urmărită de către cei interesați de oriunde, căci se transmite on-line – live și gratuit – AICI.
Foto: arhivă











