Sărbătorile Zăpezii au adus distracție maximă la Izvoare Resort - 13 minute în urmă
Credință și solidaritate: Deți Iuga organizează două concerte caritabile de pricesne la Cluj-Napoca și Baia Mare - 27 minute în urmă
După mai bine de 50 de ani, oamenii se întorc spre Lună și nu e o poveste de film - 49 minute în urmă
Nota 1 pentru tema de acasă, sau cum schimbă AI regulile în școli - 3 ore în urmă
De ce tot mai multe țări aleg taxele mai mici - 4 ore în urmă
Carlos Alcaraz îl învinge pe Novak Djokovic și câștigă primul titlu la Australian Open - 4 ore în urmă
Lucrare pastorală, culturală și filantropică: Bilanțul Episcopiei Maramureșului și Sătmarului pe anul 2025 - 4 ore în urmă
Solidaritate prin artă la Târgu Lăpuș: Ateliere caritabile de confecționat mărțișoare pentru sprijinirea unui copil cu sindrom Down - 5 ore în urmă
Băimărenii cu dizabilități vor primi compensații de până la 500 de lei pentru plata impozitelor - 6 ore în urmă
Cărți, emoție și recunoaștere la o întâlnire de suflet a Cenaclului Scriitorilor Maramureș - 8 ore în urmă
Handbal feminin, Europa. CS Minaur Baia Mare câștigă la masa verde partidele cu Thuringer și termină Grupa C pe primul loc
Echipa feminină de handbal CS Minaur Baia Mare nu va mai juca sâmbătă și duminică împotriva echipei germane Thuringer HC, urmând să câștige ambele partide la “masa verde” (10-0).
Acest lucru înseamnă că Minaur va termina Grupa C pe primul loc, cu 10 puncte și că va juca în sferturile de finală cu ocupanta locului 2 din Grupa D, Dunărea Brăila sau Kuban Krasnodar (cele două se vor întâlni în meci direct, sâmbătă, de la ora 15.00, la Brăila).
Comunicatul oficial
“Dragi iubitori ai handbalului, vă informăm că la sosirea acasă după meciurile din România, echipa noastră ar fi trebuit să intre în carantină datorită măsurilor restrictive impuse de guvern în Germania. România este pe listă țărilor cu <risc ridicat> și astfel nu există nicio șansă pentru echipa Thuringer HC să revină în Germania fără restricția expusă mai sus. Această ultimă notificare în ceea ce privește restricțiile face ca echipa Thuringer HC să nu mai dispute cele două meciuri în România din EHF European League. Aceste meciuri nu mai pot fi amânate pentru că nu mai este timp pentru așa ceva, meciurile din grupe urmând să se încheie pe 21 februarie”.
Programul Grupei C
Etapa 1: CS Minaur Baia Mare – Storhamar: 33-29; Thuringer – Astrahanocka: 22-29
Etapa 2: Storhamar – Astrahanocka: 33-28; Thuringer – CS Minaur: 0-10
Etapa 3: Astrahanocka – Minaur: 33-27; Thuringer – Storhamar: 41-36
Etapa 4: CS Minaur – Astrahanocka: 30-27; Storhamar – Thuringer: 32-30
Etapa 5: Storhamar – CS Minaur: 27-40 (în Baia Mare); Astrahanocka – Thuringer: 10-0
Etapa 6: CS Minaur – Thuringer: 10-0; Astrahanocka – Storhamar (20 februarie, 15.00).
Clasament: 1. CS Minaur – 10p (150-116) – 6 jocuri; 2. Astrahanocka – 6p (127-112) – 5 jocuri; 3. Storhamar – 4p (157-172) – 5 jocuri; 4. Thuringer – 2p (93-127) – 6 jocuri.
Sursa – csminaur.ro















