Evenimentul „Cu IA pe bicicletă” a adus culoare și tradiție pe străzile din Baia Mare - 14 minute în urmă
22 iunie 2002, s-a stins din viață interpretul maramureșean Ion Petreuș - 48 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, luni 22 iunie 2026 - 1 oră în urmă
Părintele Nifon, starețul Schitului din Strâmtura, a revenit în mijlocul credincioșilor după o lungă suferință - 11 ore în urmă
Clipa de natură - 12 ore în urmă
Ilie Bolojan și-a consolidat poziția în fruntea PNL după Congresul Extraordinar - 16 ore în urmă
Tenorul băimărean Tudor Bărbos și destinul său artistic - 17 ore în urmă
Evenimentul „Flori de Sânziene” de la Tăuții Măgherăuș a fost un succes; Mii de oameni au sărbătorit împreună - 18 ore în urmă
Maramureșeanul Adrian Daniel Gaspar, premiat la concursul „Armonii Vocal Instrumentale” - 18 ore în urmă
Secția de natație a CS Seini se întoarce cu cinci medalii de la Campionatul Național - 19 ore în urmă
Sistemul „Multiball”, introdus și în ligile 2 și 3, precum și în Superliga feminină
Comitetul Executiv al FRF a decis ieri introducerea sistemului „Multiball” și la meciurile din faza de play-off din Liga 2, Liga 3 și Superliga Feminină. Inițial, acest sistem a fost implementat în urmă cu o săptămână pentru Superligă și Cupa României (din faza sferturilor de finală).
Sistemul „Multiball” are ca obiectiv principal reducerea timpilor morți atunci când mingea părăsește suprafața de joc prin asigurarea unei disponibilități imediate a mingilor de rezervă pentru reluarea meciului. În cadrul acestui sistem sunt utilizate 15 mingi, distribuite astfel: una aflată în joc, o alta în posesia celui de-al patrulea oficial, iar 13 mingi amplasate în jurul terenului. Dintre acestea din urmă, câte două vor fi poziționate în spatele fiecărei linii de poartă, iar restul vor fi distribuite de-a lungul marginilor terenului, conform schemei stabilite de organizatori.
Surse foto: CS Minaur; FRF
Citește și:









