Îndrăgitul eveniment „Crăciun în Maramureș” are loc în 20 decembrie, la Muzeul Satului din Baia Mare - 3 minute în urmă
Înotătorii de la CS Seini au cucerit numeroase medalii la Cupa Moș Nicolae 2025 de la Pitești - 18 minute în urmă
Festivalul de Colinde „Deschide ușa, creștine!” va avea loc și anul acesta, în comuna Fărcașa - 21 minute în urmă
Tragedie în Tenerife : turiști români luați de valuri - 23 minute în urmă
Peste 200 de amenzi date pietonilor în Maramureș într-o săptămână - 1 oră în urmă
Ordin de protecție provizoriu pe numele unei maramureșence care și-a bătut soțul - 2 ore în urmă
Trei persoane au fost arestate în Maramureș pentru trafic de droguri - 2 ore în urmă
Antrenori de la Fabrica de Campioni, în juriu în emisiunea ”Chefi la cuțite” - 2 ore în urmă
Astăzi este Ziua Constituției - 3 ore în urmă
Ultima campanie de colectare de deșeuri voluminoase în acest an în Baia Mare - 3 ore în urmă
50 mii de lei pentru finanţarea Asociației Clubul Sportiv de Fotbal Feminin Baia Mare
Autoritățile județene reunite în sistem videoconferință vineri, 31 iulie, au aprobat finanțarea Asociației Clubul Sportiv de Fotbal Feminin Baia Mare, cu suma de 50 mii de lei.
Deși fotbalul a fost promovat de-a lungul timpului ca sport mai degrabă masculin, asociația își propune să ofere cât mai multor tinere o alternativă la sporturile de echipă, luptând astfel împotriva preconcepțiilor și promovând totodată performanța.
Autoritățile precizează că și celelalte echipe sportive de prim eșalon vor beneficia de sprijin pe măsură ce își vor relua activitatea și vor transmite cereri de finanțare. Reluarea activității nu stă însă la latitudinea cluburilor sportive, ci depinde de decizia pe care Ministerul Tineretului și Sportului o ia, alături de federațiile sportive.















