Share
Parcurs impresionant pentru două eleve din Sighetu Marmației la Concursul Național de Public Speaking

Parcurs impresionant pentru două eleve din Sighetu Marmației la Concursul Național de Public Speaking

În cadrul Concursului Național de Public Speaking în limba engleză, două eleve ale Colegiului Național „Dragoș Vodă” din Sighet, îndrumate de prof. Claudia Hotea, au avut un parcurs plin de reușite, demonstrând că performanța se câștigă prin implicare, muncă susținută și dorința de a învăța.

La etapa județeană, tânăra Alessia Pricop a obținut Premiul II, urmată de Natalia Silvia Smecicaș, pe locul III, ambele calificându-se la etapa regională care a reunit 60 de elevi din 7 județe la Cluj-Napoca. Această etapă le-a adus rezultate merituoase elevelor din Sighetu Marmației, Alessia obținând Premiul II cu 98 de puncte și calificarea la etapa națională a semifinalelor, iar Natalia 91,8 puncte.

Talentul și pasiunea tinerelor pentru studiul limbii engleze stimulează motivația acestora de a-și consolida cunoștințele și competențele lingvistice.

Larisa Viragh


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu