Știința Explorări, înfrângere în minimum de seturi acasă - 8 ore în urmă
În Parohia Săcălășeni se organizează un atelier de confecționat mărțișoare - 9 ore în urmă
„Săptămâna colorată”- învățare prin culori la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Baia Mare - 9 ore în urmă
Programul SOFIT prinde contur la Centrul de Zi „Luchian” din Baia Mare - 10 ore în urmă
Amical pierdut de CS Minaur în fața lui CFR Cluj - 10 ore în urmă
Andreia Ștef creează versuri și melodii originale pentru artiști: „Pentru mine, muzica și poezia nu sunt lucruri separate, ci două forme ale aceleiași inimi care bate în ritmuri diferite” - 11 ore în urmă
O femeie care a murit în pandemie a fost descoperită abia acum - 11 ore în urmă
TAROM renunță la zborurile București – Satu Mare. Baia Mare câștigă mai multe curse spre capitală - 12 ore în urmă
„Stimularea gândirii critice- filosofia la copii”: o nouă întâlnire în cadrul proiectului „Hub-ul Învățătorilor”, la Borșa - 12 ore în urmă
Mărfurile la control - 13 ore în urmă
Se reia Programul „Casa Verde Fotovoltaice”
Ministerul Mediului a făcut anunțul reluării Programului „Casa Verde Fotovoltaice”.
Acesta a fost suspendat la data de 26 septembrie 2023, printr-o Hotărâre a Curții de apel Oradea, după ce un instalator AFM a fost dat în judecată pentru că nu a fost validat.
Dacă pe data de 13 decembrie 2023, instanța va lua act de adresele făcute de către AFM și de firma de instalare, se poate aștepta la o decizie privind ridicarea suspendării programului.
Se preconizează că, în prima luna a anului 2024, se va putea relua Programul „Casa Verde Fotovoltaice”, a precizat Laurențiu Adrian Neculaescu, președintele Asociației Fondului de Mediu.
Lăcrimioara ZOTA















