Rezultate excelente pentru Tinerii Lei Baia Mare la concursul de șah rapid „Cupa Ep. Al. Rusu” - 1 oră în urmă
Rezultate promițătoare pentru C.S.S. Baia Sprie la Campionatul Național de Schi Fond Juniori III și IV - 1 oră în urmă
Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța online și prevenirea traficului de persoane - 2 ore în urmă
Argint național pentru ISU Maramureș: sergent major Luca-Alexandru Leordean, pe podium la heptatlon - 4 ore în urmă
Amical cu CFR Cluj pentru CS Minaur - 4 ore în urmă
Fost procuror DNA cere arestarea premierului Bolojan și a ministrului Nazare - 5 ore în urmă
Tensiuni în programul de înzestrare a Armatei Române cu blindatele Cobra II 4×4 - 5 ore în urmă
Irina Țurcanu: „Pentru mine, muzica înseamnă totul. Este domeniul în care mă văd activând și pe viitor…” - 5 ore în urmă
Iulia și Rareș Hotea din Desești, exemplu de talent, muncă și pasiune pentru tradiții - 5 ore în urmă
„Lăsatu’ Secului”: Asociația Tradiții Maramureșene organizează un spectacol de cântece și jocuri strămoșești - 6 ore în urmă
Două zile, două probe și câte două medalii – de aur, argint și bronz – pentru schiorii maramureșeni
Campionatului Național Școlar de Schi Alpin desfășurat în 20-21 martie s-a dovedit a fi o reușită organizatorică, dar și la nivel de rezultate ale sportivilor maramureșeni. Prima zi rezervată a fost rezervată probei de proba de slalom uriaș, la care au participat 65 de schiori de la 12 cluburi. CSS Baia Sprie a cucerit două titluri naționale: Jennyfer Remetean , (categoria U 14) și Anitta Selejan (categoria junioare) și un bronz – Răzvan Iacob (juniori). Alte clasări bune: 4 – Raul Selejan (juniori) ● 5 – Răzvan Toma ( U14) și Alex Horga (U 16).
Astăzi, în proba de slalom, au mai venit medalii la clubul din Baia Sprie: argint – Anitta Selejan (U21) și Răzvan Iacob (U18) și bronz – Răzvan Toma ( U14).
CSS Baia Sprie ține să mulțumească tuturor celor care au făcut posibilă organizarea acestui campionat național: MEN, ISJ Maramureș ●Turist Suior, Salvamont Maramureș, Jandarmeria Maramureș, mass- media – în mod deosebit Kiss FM ● sportivilor, antrenorilor, arbitrilor si întregului personal pentru implicarea si participarea la pregătirea și reușita competiției.















