Adi Hădean, băimăreanul care a dus gustul de acasă în toată România - 2 ore în urmă
Sărbătorile Zăpezii au adus distracție maximă la Izvoare Resort - 3 ore în urmă
Credință și solidaritate: Deți Iuga organizează două concerte caritabile de pricesne la Cluj-Napoca și Baia Mare - 4 ore în urmă
După mai bine de 50 de ani, oamenii se întorc spre Lună și nu e o poveste de film - 4 ore în urmă
Nota 1 pentru tema de acasă, sau cum schimbă AI regulile în școli - 6 ore în urmă
De ce tot mai multe țări aleg taxele mai mici - 7 ore în urmă
Carlos Alcaraz îl învinge pe Novak Djokovic și câștigă primul titlu la Australian Open - 7 ore în urmă
Lucrare pastorală, culturală și filantropică: Bilanțul Episcopiei Maramureșului și Sătmarului pe anul 2025 - 8 ore în urmă
Solidaritate prin artă la Târgu Lăpuș: Ateliere caritabile de confecționat mărțișoare pentru sprijinirea unui copil cu sindrom Down - 8 ore în urmă
Băimărenii cu dizabilități vor primi compensații de până la 500 de lei pentru plata impozitelor - 9 ore în urmă
Expoziția „Centrul Artistic Baia Mare în forme, culori și tradiții” rămâne la Timișoara până la finalul lunii martie
Expoziția itinerantă de pictură si sculptură „Centrul Artistic Baia Mare în forme, culori și tradiții”, vernisată la Muzeul Satului Bănățean Timișoara în data de 28 noiembrie 2023, se prelungește până la data de 31 martie 2024.
Cei care ajung în orașul de pe Bega au mai mult timp la dispoziție să admire cele 12 lucrări de pictură și cele șase de sculptură semnate Mihai Olos și Vida Gheza, artiști cunoscuți și apreciați la nivel național și european.
„De asemenea, vă informăm că începând cu luna aprilie expoziția va fi itinerată la București și va fi disponibilă publicului la Muzeul Național al Țăranului Român, sala sala Tancred Bănățeanu. Revenim cu detalii cât de curând!”, transmit reprezentanții Muzeului Județean de Artă «Centrul Artistic Baia Mare».


Citește și















