Anais Maria Țicală, o mică vedetă cu un drum promițător în muzică - 2 minute în urmă
Se reintroduce sensul unic pe strada Trandafirilor în Baia Mare - 20 minute în urmă
Julia Sauter – cea mai bună performanță din istoria olimpică a României în proba feminină de patinaj artistic - 1 oră în urmă
Se caută ingineri la Dragomirești și Vișeu. Contracte pe perioadă nedeterminată - 1 oră în urmă
Adrenalină și peisaje spectaculoase: Borșa, transformată în platou de filmare pentru trilogia „URA” - 2 ore în urmă
Mai poate adevărul să ne convingă?? (foileton 1) - 2 ore în urmă
Programul liturgic în prima săptămână din Postul Paștilor la Mănăstirea „Sfânta Ana” Rohia - 2 ore în urmă
O elevă de la „Șincai” s-a calificat la etapa națională a concursului „Istorie și societate în dimensiune virtuală” - 2 ore în urmă
Deratizare cu magazinul plin. Serios? - 3 ore în urmă
20 februarie 1954, s-a născut Grigore Leșe - 4 ore în urmă
„Învață și du mai departe”: Șezători în Călinești în fiecare joi
În fiecare joi, de la ora 19.00, în Călinești vor avea loc șezători, acestea fiind organizate sub genericul „Învață și du mai departe!”.
Activitatea se desfășoară în cadrul Școlii Rădăcilor Străbune. Șezătorile se vor desfășura la găzdoile Călineștiului, anunță prof. Măriuca Verdeș.















