Cum schimbă marile competiții sportive obiceiurile de consum ale românilor - 8 ore în urmă
O nouă viață pentru două monumente din expoziția în aer liber din Muzeul Satului Baia Mare - 9 ore în urmă
Îndrăgita artistă Maria Mihali continuă drumul spre performanța academică: a fost admisă la master în Muzicologie - 13 ore în urmă
Maramureșul va găzdui Gala Regională „România Ești Tu” - 13 ore în urmă
Bisericile de lemn din Maramureș, mai bine protejate împotriva incendiilor; Autoritățile și PS Părinte Iustin au stabilit măsuri comune - 13 ore în urmă
„Baia Mare trăiește vara” începe pe 19 iulie, pe Câmpul Tineretului - 14 ore în urmă
ING Bank închide una dintre agențiile din Baia Mare. Activitatea va fi mutată într-un singur sediu - 14 ore în urmă
Activitatea OCPI Maramureș, blocată temporar în urma unui incident tehnic major la ANCPI - 15 ore în urmă
Experiențe europene pentru Maramureș: Elevi și profesori au participat la stagii de practică Erasmus+ - 15 ore în urmă
Profesoara Claudia Stoica de la Liceul Teoretic „Pintea Viteazul” Cavnic, selectată în Rețeaua de Ambasadori Erasmus+ din România - 15 ore în urmă
Caravana Filmelor TIFF se întoarce la Casa din Vale Breb
Casa din Vale Breb găzduiește, și în această vară, în perioada 11-12 iulie, Caravana Filmelor TIFF, eveniment care a devenit deja o tradiție pentru comunitate și pentru iubitorii de film.
Organizatorii anunță două zile dedicate întâlnirilor, proiecțiilor în aer liber, atelierelor creative și momentelor petrecute într-o atmosferă relaxată, în mijlocul satului maramureșean.
„În fiecare iulie, de 5 ani încoace, avem un weekend pe care îl așteptăm cu drag.
Caravana Filmelor TIFF se întoarce la Casa din Vale Breb pentru două zile pline de oameni faini, povești, drinks si gustari delicioase, muzică, filme și energie bună.
Deschidem terasa de lângă Biblioteca Breb și ne adunăm la o cafea bună, un cocktail, un pahar de vin de la Petro Vaselo și la povești care se leagă firesc, ca între prieteni.
Pregătim ateliere creative în ambele zile, live DJ set, o masă întinsă cu bunătăți locale, seri de film sub cerul de vară..
Duminică seara vin Ceterașii de pe sate, iar dupa apus ne vedem la filme.
Două zile de Magic land Breb. Două zile de întâlniri, zâmbete și amintiri frumoase. Intrarea este liberă. Pentru că la Breb e fain și bine.
Vă așteptăm la noi în ogradă”, transmit reprezentanții Casei din Vale Breb.















