Gheorghe Chindriș, maramureșeanul care a creat primul sat românesc din SUA, găsit decedat în casă - 8 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Scurtă meditație la Dreapta Judecată a lui Dumnezeu - 9 ore în urmă
Maramureș, în Top 10 Destinații FIJET România 2026 - 10 ore în urmă
Fărșangul din Dămăcușeni, ritualul care vestește primăvara în Țara Lăpușului - 11 ore în urmă
Șoferii care contestă suspendarea vor putea rămâne fără permis până la decizia finală - 11 ore în urmă
Paula Seling avertizează asupra unor conturi false care îi folosesc identitatea pentru a cere bani și cadouri - 14 ore în urmă
„Mărțișor – leagăn de dor”: La Sarasău se organizează un atelier de creație pentru copii - 14 ore în urmă
Blind Date with a Book – o întâlnire surprinzătoare cu lectura la Liceul Teoretic „Bogdan-Vodă” din Vișeu de Sus - 14 ore în urmă
Primăvară azi, iarnă mâine: ce anunță meteorologii - 14 ore în urmă
Gravimetrul – proză de Marian Ilea (I) - 15 ore în urmă
Value Centre, al doilea mall din Baia Mare, se deschide de Sfântul Nicolae
Joi, 6 decembrie, la ora 9.00 are loc deschiderea oficială a celui de-al doilea mall din municipiu: ”Baia Mare Value Centre”, situat pe bulevardul București nr. 51-53 (vizavi de Dedeman). Nu Moș Nicolae a adus acest mall, ci investitorii de la Prime Kapital (desprinși din NEPI). Noul mall are o suprafață totală de peste 22.500 mp și va găzdui, în principal, un hypermarket Carrefour. Prime Kapital anunță că proiectul aduce un mix variat de branduri naţionale şi internaţionale, de la cei de fashion şi articole sportive, la farmacie, curăţătorie, pet store, telefonie mobilă sau electronice şi electrocasnice și brand-uri cunoscute, printre care Altex, CCC, Deichman, DM Drogeriemarkt, Hervis Sport, Jysk, New Yorker, Noriel, Pepco, Sportissimo, Takko, TXM.
Cei mici vor putea petrece timpul liber în locul de joacă pentru copii, iar iubitorii de animale vor găsi o gamă variată de produse la magazinele de tip pet-shop (Animax, Zoo Center) .
Maestrul bucătar Horia Vârlan vine la deschiderea noului mall

Baia Mare Value Centre include și o unitate Dabo Doner, a cărui imagine în România este maestrul bucătar Horia Vârlan. Ca atare, în 6 decembrie, de la ora 13.00, la noul mall vine maestrul bucătar Horia Vârlan care va prepara personal faimosul Doner de pui, produs premiat în Germania trei ani la rând.















