Recea reușește ce n-a putut Viitorul lui Hagi

Sănătatea Cluj, surpriza Cupei României, echipa care a eliminat Viitorul Constanța, deținătoarea trofeului, a cedat luni pe ternul propriu în fața maramureșenilor de la ACS Fotbal Comuna Recea. Liderul seriei 5-a a câștigat cu 1-0 meciul contând pentru etapa a 6-a a Ligii a III-a.

Sănătatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea: 0-1 (0-1)

Soarta partidei a fost pecetluită încă din minutul 13, când Oltean a făcut o cursă de 30 de metri pe partea dreaptă, a pătruns în careu și a șutat imparabil de la 14 metri: 0-1. Recea a mai avut câteva ocazii, însă portarul Lăzăreanu s-a opus în mai multe rânduri majorării scorului. Repriza a doua i-a pus și pe clujeni în situația de a marca. însă scorul a rămas cel de la pauză, maramureșenii luându-și revanșa, după ce „virușii verzi” îi eliminaseră din Cupa României.

ACS Fotbal Comuna Recea: Bota, Coman, Urs, Kis, Potcoavă, Rus R., Oltean, Micaş, Opriş, Chinde, Teuţ ● Rezerve:  Iura, Mărieş, Mitrea, Erdei, Maftei, Paşca, Brata ● Antrenori: Romulus Buia, Ovidiu Mic.