Spirit maramureșean la Bistrița: Ionuț Uivaroși și Grupul Codrenii, într-un concert extraordinar de colinde - 5 ore în urmă
Omul potrivit, la locul potrivit: Sergent major Gabriel Petrovan, pompier al ISU Maramureș, a salvat un om care se înecase - 9 ore în urmă
Sera de acasă – cum îți aduce legume sănătoase pe masă tot anul? - 9 ore în urmă
O nouă ediție de titluri de stat Tezaur. Dobânzile sunt de până la 7,40% - 10 ore în urmă
Magia sărbătorilor a cuprins Târgu Lăpuș: Târgul de Crăciun a fost plin de lumină, colinde și bucurie - 11 ore în urmă
Magia Crăciunului și-a făcut simțită prezența în cadrul concertului de colinde desfășurat la Seini - 11 ore în urmă
La Colegiul de Arte din Baia Mare, copiii spun „Împreună prindem curaj” - 11 ore în urmă
Îndrăgitul eveniment „Crăciun în Maramureș” are loc în 20 decembrie, la Muzeul Satului din Baia Mare - 11 ore în urmă
Înotătorii de la CS Seini au cucerit numeroase medalii la Cupa Moș Nicolae 2025 de la Pitești - 11 ore în urmă
Festivalul de Colinde „Deschide ușa, creștine!” va avea loc și anul acesta, în comuna Fărcașa - 11 ore în urmă
Noi rezultate deosebite obținute de karatiștii din Fărcașa la Campionatul European de Karate-Do Shotokan
În perioada 16-18 mai, în Sala Polivalentă din Târgu Mureș s-a desfășurat cea de-a 15-a ediție a Campionatului European de Karate-Do Shotokan.
A fost o competiție grea, cu concurenți din întreaga Europa, cu emoții și reguli stricte. La aceasta au participat și sportivii din Fărcașa, pregătiți de Sensei Viorel Duță, antrenor emerit, centura neagră 7 DAN.
Care care sunt rezultatele obținute, potrivit pagini comunei:
Andreas Bura
- locul 3 WKF Male Kumite 8-9 ani – 30kg (din 5 concurenți înscriși)
- locul 1 Shobu Ippon 8-9 ani -35kg (din 6 concurenți înscriși)
- locul 1 Shobu Nihon 8-9 ani, -35 kg (din 11 concurenți înscriși)
- locul 1 la echipe 8-9 ani, din 3 echipe înscrise: România, Bulgaria și Grecia.
Gabriel Moldovan
- locul 1 WKF Male Kumite 8-9 ani – 40kg
- locul 1 Shobu Ippon 8-9 ani – 40kg
- locul 1 Shobu Nihon 8-9 ani – 40kg
- locul 1 la echipe 8-9 ani, din 3 echipe înscrise: România, Bulgaria și Grecia.
Ionuț Fănățan:
- locul 3 la categoria 16-17 ani Kumite WKF -68 kg
- locul 2 la 16-17 ani Shobu Nihon -68kg
- locul 2 la Kumite pe echipe 16-17 ani
Vanesa Pop:
- locul 3 la categoria 14-15 ani Shobu Nihon
- locul 2 la Kumite pe echipe 16-17 ani
Dragoș Medesan:
- locul 3 la 10-11 ani Kumite WKF -50 kg
- locul 3 la 10-11 ani Shobu Ippon +45 kg
Mult succes în continuare!

Citește și















