CS Minaur caută a treia victorie cu CSM Târgu Jiu din acest sezon - 4 minute în urmă
La mulți ani, Iosif Boroș! - 41 minute în urmă
Solidaritate și generozitate în pragul Sărbătorilor Pascale: în Baia Mare se derulează Campania Națională de Colectă de Alimente- ediția a XIV-a - 1 oră în urmă
Clubul de poezie revine la Cărturești Baia Mare - 2 ore în urmă
Schitul „Buna Vestire” din Șomcuta Mare se pregătește de hram - 2 ore în urmă
Modificări în trafic în Baia Mare - 2 ore în urmă
Baia Sprie devine centrul artelor vizuale: Expoziție de anvergură a artiștilor plastici din Satu Mare - 2 ore în urmă
Schitul „Schimbarea la Față” Baia Mare va găzdui seara duhovnicească și conferința „Omul în era digitală: între control și dependență” - 2 ore în urmă
Patricia Moldovan, premiul II la Festivalul Național de Folclor „Trecui aseară prin codru” - 3 ore în urmă
Doi handbaliști de la Fabrica de Campioni, la Selecționata Seriilor - 3 ore în urmă
Vaccinare în Maramureș: 375 persoane vaccinate într-o singură zi. 90 flacoane, 450 doze, primite în cea mai recentă tranșă
Luni, 11 ianuarie, s-au primit in judet 90 de flacoane, echivalent a 450 doze de vaccin care au fost distribuite in judet la centrele de vaccinare.
La centrele de vaccinare din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta ”Dr. Constantin Opris” Baia Mare au fost imunizate astazi 375 persoane (cadre medicale si personal auxiliar).
Au fost vaccinate 200 persoane la centrul de vaccinare de la Spitalul Județean, 100 persoane la centrul de vaccinare de pe strada Progresului (Policlinica nr. 2) și 75 persoane la Policlinica Sportiva de pe strada Gheorghe Marinescu. Nu au fost semnalate reactii adverse dupa vaccinare, a transmis Dan Bucă, purtătorul de cuvânt al CJSU Maramureș.
DirectMM.ro















