Exemplu de curaj și implicare: Voluntara Maria Petrișor a intervenit la timp și a salvat un om - 1 oră în urmă
55 de medalii și locul I pe cluburi pentru sportivii de la Flykick Team Baia Mare la Cupa NYSK 2026 - 5 ore în urmă
Pr. prof. univ. Constantin Necula susține în Baia Mare conferința „Despre frumusețea credinței” - 6 ore în urmă
Știința Explorări, învinsă de „lanterna roșie” - 6 ore în urmă
Primul meci oficial al anului, prima victorie pentru CS Minaur - 6 ore în urmă
„Gheza Vida, un maramureșean pentru eternitate”: prima zi a evenimentului dedicat memoriei sculptorului maramureșean a adus împreună numeroși oameni de cultură, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” - 7 ore în urmă
Meci cu o vecină de clasament pentru CSM Sighet - 8 ore în urmă
Intervenție SMURD pentru un bărbat găsit inconștient pe strada Melodiei din Baia Mare - 8 ore în urmă
Vrem jocuri de noroc în orașele noastre, da sau nu? - 9 ore în urmă
Cercetări ale polițiștilor în cazul unui bărbat găsit mort pe malul Tisei - 10 ore în urmă
Serviciul Salvamont Maramureș are o autosanitară nouă
Astăzi, 1 august, Serviciul Salvamont Maramureș a recepționat o autosanitară nouă.
Aceasta este dotată special pentru intervențiile de salvare, compatibilă cu sistemul de pe elicopterele SMURD și care poate fi folosită în zonele montane greu accesibile.
Autosanitara are robot de resuscitare, defribilator, oxigen, monitor de funcții vitale și alte dotări care să vină în sprijinul salvatorilor montani în misiunile de salvare a oamenilor.
Cadou de ziua Salvamont. La mulți ani! Sperăm să nu fie folosită prea des.
















