Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 10 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 11 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 11 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 11 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 11 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 12 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 12 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 12 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 13 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 13 ore în urmă
Președintele Klaus Iohannis le mulţumeşte românilor pentru sacrificiile făcute, exprimându-şi speranţa că anul 2022 va însemna revenirea la normalitate (VIDEO)
Preşedintele Klaus Iohannis a transmis românilor, într-un mesaj adresat cu prilejul Anului Nou, mulţumirile sale pentru sacrificiile, dar şi responsabilitatea şi simţul civic de care au dat dovadă în acest „an dificil”, subliniind că trebuie să ieşim „mai puternici şi mai uniţi” din această „criză sanitară teribilă”, iar anul viitor să însemne „bucuria de a ne regăsi, cu adevărat, în normalitate”.















