Se construiește sens giratoriu la Hideaga - 53 minute în urmă
S-a lansat Busola Media, o platformă prin care utilizatorii își pot identifica profilul de ”consumator media” - 59 minute în urmă
Casa de Cultură a Sindicatelor intră în patrimoniul municipiului Baia Mare - 2 ore în urmă
Tânăr găsit mort pe munte de salvamontiști - 3 ore în urmă
Un nou sistem de monitorizare rutieră a fost introdus în Timișoara - 3 ore în urmă
Se fac înscrieri pentru cursuri de dans popular dedicate copiilor din zona Șomcuta Mare - 4 ore în urmă
Reîntoarcerea profesorului Grigore Leșe la Lăpuș: întâlnire emoționantă cu primul cor al comunei - 4 ore în urmă
Joc în deplasare pentru CS Minaur în etapa a 21-a - 4 ore în urmă
Rezultate remarcabile pentru șincaiști la Concursul Național „Grigore C. Moisil” - 4 ore în urmă
19 martie 1955, s-a născut actorul Bruce Willis - 9 ore în urmă
Lucrare importantă în Baia-Sprie: Un proiect esențial se implementează zilele acestea în orașul maramureșean! Are un rol însemnat în dezvoltare!
Lucrare importantă în Baia-Sprie: Un proiect esențial se implementează zilele acestea în orașul maramureșean! Are un rol însemnat în dezvoltare!
Reprezentanții administrației locale a orașului Baia-Sprie au făcut publice stadiul lucrărilor care se realizează în această perioadă pe conexiunea rutieră dintre oraș și municipiul Baia Mare, pe la penitenciarul maramureșean.
Așadar, arată aceștia, s-a finalizat aşternerea anrobatului pe tronsonul Satu Nou de Sus – Oborului, se ridică și montează corespunzator ultimele capace de cămine, iar de luni se începe aşternerea stratului de uzură, respectiv pe parcursul săptămânii viitoare se va interveni în paralel, cu alte echipe, la şanturi și la căile de acces.
„Știu că intervenția la acestă portiune de drum s-a cerut insistent atât de către cetățenii din zonă, cât și de cei care o tranzitează zilnic. Sunt foarte bucuros că ne-am ținut de cuvânt și am reușit reabilitarea zonei din fonduri nerambursabile prin proiectul drumului de legatură. În câteva zile, finalizăm lucrările la drum și cu toții vom circula în condiții foarte bune”, arată primarul orașului maramureșean, Alin Sebastian Bîrda.
C.Ț.

























