Liceul Teoretic „Ioan Buteanu” din Șomcuta Mare, certificat ca Școală a Încrederii în cadrul conferinței derulate la București - 16 minute în urmă
Revenire spectaculoasă în play-off-ul Ligii 4: după ce au fost conduși cu 2-0, oaspeții au câștigat cu 4-2 - 48 minute în urmă
Activități de informare privind siguranța rutieră în rândul persoanelor vârstnice din Baia Mare - 55 minute în urmă
Veste bună pentru iubitorii de câini - 1 oră în urmă
CS Minaur a transferat o jucătoare norvegiană - 3 ore în urmă
Elevii Colegiului de Arte din Baia Mare, premiați la Concursul Național de Grafică „Gheorghe Naum” de la Brăila - 3 ore în urmă
Expoziția „Scrisoare către tine, PACE!” a fost vernisată prin momente artistice dedicate nonviolenței, toleranței și armoniei la Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Baia Mare - 3 ore în urmă
Voluntari la cursuri în programul ”Salvator din pasiune” - 4 ore în urmă
O lecție vie despre natură la Lacul Albastru: un eveniment care ar trebui să devină tradiție - 4 ore în urmă
Bucuria copilăriei va fi celebrată și la Vișeu de Jos, cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului - 5 ore în urmă
Nouă elevi ai Liceului Tehnologic Agricol „Alexiu Berinde” Seini, calificați la etapa interjudețeană a concursului francofon „Technofrançais- cei mai buni liceeni francofoni”
La începutul lunii aprilie, 20 de elevi ai Liceului Tehnologic Agricol „Alexiu Berinde” Seini au participat la etapa județeană a concursului francofon „Technofrançais- cei mai buni liceeni francofoni”, unde au obținut rezultate bune și foarte bune.
9 dintre aceștia au demonstrat seriozitate, implicare și perseverență, calități care le-au adus calificarea la etapa interjudețeană. Elevii calificați sunt următorii:
- Clasa a IX-a A: Ardelean Daniel – Premiul I (100p) , Anițaș Patricia și Onanie Florina;
- Clasa a X-a A: Szendrei Blanka – Premiul I (90p);
- Clasa a XI-a A: Pop David – Premiul II (87p), Fănățan Andrei, Giurgi Bianca, Nistor Sheila și Todoran Fernanda.
„Fiecare experiență de învățare contează și presupune muncă, perseverență și pregătire suplimentară, contribuind la dezvoltarea personală și educațională a elevilor noștri.
Felicitări tuturor elevilor pentru implicare și rezultate!
Mult succes celor calificați în etapa următoare!”, au transmis reprezentanții liceului din Seini.
Larisa Viragh















