Share
DanceLight Studio Baia Mare, pe podium la „Cupa Maramureșului” și o calificare în finala Wdsf Latino la Chișinău

DanceLight Studio Baia Mare, pe podium la „Cupa Maramureșului” și o calificare în finala Wdsf Latino la Chișinău

În acest weekend, sportivii din cadrul DanceLight Studio Baia Mare au obținute rezultate frumoase la „Cupa Maramureșului”, desfășurată în Fărcașa, și o calificare în finala Wdsf Latino, la Chișinău.

„11 Perechi au reprezentat cu suflet, pasiune și dedicare clubul nostru, facându-ne mândre la fiecare pas al lor. Ei au reușit calificarea în 13 finale, dintre care 10 calificări pe podium (trei locuri I, șase locuri II și un loc III)”, transmit reprezentanții Clubului.

Iată palmaresul obținut la „Cupa Maramureșului”:

Filipaș YustinBota Antonia, locul I la Precompetițional 3 dansuri 10-11 ani, trecând astfel la următoarea clasă valorică, clasa Hobby

Filipaș Yanis – Budea Adela, locul I la Precompetițional 2 dansuri 12-15 ani.

Borșe Răzvan – Borșa Ilaria (Galactic), locul I la H 12-13 ani.

Indrecan David – Mare Antonia, locul II la D 12-15 ani și locul II la Basic Standard 12-15 ani

Chioreanu Sergiu (Galactic) – Pop Emma, locul II la clasa D și Open Basic Standard 16-35 ani, locul II la clasa D Latino și locul 6 la Basic Latino 16-35 ani.

Trif Raul – Bodea Ecaterina, locul II la Precompetițional 3 dansuri 8-9 ani

Ardelean Matei – Trif Andra, locul III la Debutanți 8-9 ani Cha Cha

Gănescu Bogdan – Ardelean Ștefania, finaliști la Basic Latino 16-35 ani, ocupând locul 4 și locul 7 (primii sub linie) pentru finala de Basic Standard 16-35 ani.

Tașcă David – Sotrin Topan Aniela finaliști la prima lor participare la clasa Hobby 12-13 ani, ocupând locul 6.

Băbaș George – Filipaș Maria au ocupat locul 10 în semifinală la categorie Precompetițional 3 dansuri 10-11 ani, unde au participat pentru prima dată.

Birta Matei – Zaha Denisa – locul 23 la prima lor participare la clasa E 12-15 ani.

În aceeași zi, în Capitala Moldovei, perechea Soponar David – Bartha Izabella au avut un adevărat maraton de dansuri la concursul internațional „Nika Dance Stars”.

„Deși au dansat nu mai puțin de 6 runde — adică 30 de dansuri — David – Iza au pășit pe ring cu aceeași dăruire de la început până la final, străduindu-se rundă de rundă, dans după dans, să fie tot mai buni, să transmită mai mult și să arate tot ce au mai frumos.

Ei au reușit să se califice în finala categoriei WDSF Latino Junior 2, ocupând locul 6 și au fost primii sub linie, la foarte mică distanță de calificarea în finala WDSF Standard.

Noi, antrenoarele, suntem profund recunoscătoare tuturor sportivilor nostri și mândre de evoluția lor. Ne bucurăm că ați demonstrat nu doar talent și tehnică ci și caracter, ambiție și dorință de a avolua de la un dans la altul.

Rezultatele obținute sunt meritate din plin, dar cel mai important este parcursul vostru — progresul constant, atitudinea pozitivă și dorința sinceră de a fi mai buni de la un dans la altul.
Un gând special de mulțumire se îndreaptă către părinti, care sunt mereu alături – cu sprijin, încurajări, emoții și răbdare.

Vă mulțumim că faceți parte din această echipă frumoasă și că ne ajutați să clădim nu doar dansatori, ci și oameni cu valori puternice”, transmit antrenoarele Carmen Sînă, Dora Roatiș și Dorina Farcaș.


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu