Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 8 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 8 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 8 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 9 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 9 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 9 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 10 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 10 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 10 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 10 ore în urmă
O tânără din Rona de Jos a fost internată la Spitalul din Sighet după ce a spart cu pietre trei geamuri ale primăriei din municipiu
Azi–noapte, în jurul orei 02.00, poliţiştii din Sighetu Marmaţiei au fost sesizaţi că o femeie a distrus mai multe geamuri ale Primăriei Municipiului Sighetu Marmației.
La faţa locului poliţiştii au identificat o tânără de 23 de ani, din Rona de Jos, care a aruncat cu pietre spre clădire şi a spart trei geamuri. În urma verificărilor efectuate poliţiştii au luat măsura internării persoanei la Spitalul Municipal Sighetu Marmației.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de distrugere.















