Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 3 minute în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 1 oră în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 1 oră în urmă
„Feeria de Crăciun: O poveste prin dans și gimnastică ritmică”, la LPS Baia Mare - 2 ore în urmă
Rugăciune și colind la Catedrala „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Trei zile de sărbătoare: Târgul de Crăciun ,,Poveste de iarnă” de la Târgu Lăpuș debutează astăzi - 2 ore în urmă
„Piața muncii 2025. Strategii, tendințe, perspective”: eveniment dedicat studenților la ZborHub Baia Mare - 2 ore în urmă
5 decembrie – Sorin Grindeanu, președintele PSD - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 5 decembrie 2025 - 3 ore în urmă
Moșul a primit o mână de ajutor de la polițiștii maramureșeni - 14 ore în urmă
Actualizare: Suspiciune de crimă în Baia-Sprie: O femeie în vârstă de 61 de ani a fost găsită decedată în curtea unei locuințe. Anchetatorii încearcă să descâlcească ițele
Caz șocant astăzi, 16 noiembrie, în orașul maramureșean Baia-Sprie. În jurul orei 13,00, o femeie în vârstă de 61 de ani a fost găsită fără suflare în spatele unei anexe gospodărești.
Există suspiciunea că ar fi vorba despre o crimă. Unele surse menționează faptul că ar prezenta urme de incendiere. Oamenii legii au demarat o anchetă.
„Poliția orașului Baia Sprie a fost sesizată, în cursul zilei de astăzi, despre faptul că, în curtea unei locuințe din oraș, a fost găsit cadavrul unei femei. La fața locului, s-a deplasat o echipa complexă de cercetare, care a constatat că, în curtea respectivă, se găsește cadavrul unei femei de 61 de ani. Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Județean Baia Mare, în vederea efectuării autopsiei. Cercetările continuă, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureș, în vederea stabilirii tuturor cauzelor și împrejurărilor morții”, a declarat Cecilia Grozavu, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureș.
ACTUALIZARE – Ancheta se anunță a fi una complicată. Grozăvia a avut loc într-o zonă mai retrasă de pe raza orașului Baia-Sprie, în zona Valea Chiuzbăii, cu semnal nu tocmai bun. Sursele spun că femeia ar fi avut unele neînțelegeri cu unii apropiați. Ea prezintă multiple leziuni, dar și arsuri specifice incendierii. Anchetatorii se străduiesc acum să afle care au fost circumstanțele în care a survenit decesul femeii. Vom reveni cu detalii!
C.Ț.














