Doi arhitecți remarcabili ai Maramureșului, speakeri la evenimentul Heritage In Design 2026 - 5 ore în urmă
Carnea ieftină vine și cu riscuri? Cât de sigură este hrana noastră? - 5 ore în urmă
Asociația ASSOC din Baia Mare organizează o campanie de donații pentru sprijinirea unei familii de refugiați din Irak - 5 ore în urmă
Lecții de recuperare medicală pentru clasele de sportivi de la Liceul Tehnologic Forestier Sighet - 5 ore în urmă
Elevi de la Școala Gimnazială „Al. I. Cuza” Baia Mare, premiați la concursul „Magia Cuvintelor” - 6 ore în urmă
„Fără google. Fără panici”: Mămicile sunt invitate la un eveniment despre sănătatea și dezvoltarea copiilor - 6 ore în urmă
Peste 200 de mașini oprite la control de polițiștii din Leordina, Dragomirești și Bogdan Vodă - 6 ore în urmă
Dan Puric revine în Maramureș pentru lansarea cărții „Încotro, popor român?” - 6 ore în urmă
Pe 7 mai 1987, România anunța oficial extragerea primelor cantități de țiței din Marea Neagră - 7 ore în urmă
Copii la întâlnire cu polițiștii, la Lăpușel - 8 ore în urmă
Actualizare: Incendiu violent în Baia Mare. O reprezentanță auto a luat foc! 7 autoturisme au fost scoase din flăcări (VIDEO ȘI FOTO)
Un incendiu de proporții a avut loc în seara zilei de joi, 9 iulie, la ieșirea din Baia Mare, pe bulevardul Independenței.
Reprezentanța auto Robot din Baia Mare a fost cuprinsă de flăcări. Imediat, forțele de intervenție s-au deplasat la fața locului cu dispozitive considerabile.
„Detașamentul Baia Mare intervine cu 4 echipaje de stingere și un echipaj de descarcerare la un incendiu pe bulevardul Independenței din Baia Mare. Deocamdată nu sunt semnalate victime”, a declarat Oana Alexa-Gonczi, purtătorul de cuvânt al ISU Maramureș.
ACTUALIZARE – Aproape de miezul nopții, incendiul a fost localizat, se lucrează pentru lichidare. ISU Maramureș a transmis faptul că șapte autoturisme au fost scoase din interiorul clădirii.
C.Ț.
Incendiu violent la reprezentanța auto Robot din Baia Mare.
Gepostet von Direct MM am Donnerstag, 9. Juli 2020


















