Share
Baie de sunet și terapie asistată de cai, la Preluca Nouă

Baie de sunet și terapie asistată de cai, la Preluca Nouă

Sâmbătă, 19 iulie 2025, de la ora 18:00, la Preluca Nouă va avea loc un atelier de explorare a sinelui, în prezența cailor de la Centrul de Echitație 4Foi, la Preluca Sunray.

„Ne vom curăța energetic prin vibrația gongurilor, bolurilor de cristal, bolurilor tibetane și ale altor instrumente sacre. Vom elibera frici, blocaje, traume, credințe și tipare limitative, regăsindu-ne curajul, pacea și puterea personală pentru a ne atinge Potențialul Divin în care caii ne vor însoți cu blândețea și inteligența lor emoțională.”, a transmis terapeutul Andrei Zlampareț, gazda evenimentului.

Echipamentul necesar acestei activități este format din: haine confortabile, tricou, bluză cu mânecă lungă, pantaloni scurți, pantaloni lungi, salteluță, pătură sau sac de dormit, pernă, eșarfă cu care vă acoperiți ochii în timpul băii de sunet, apă și repelent pentru insecte.

După baia de sunet, participanții se vor delecta cu plăcinte crețe, bezele, pâine picurată cu untură, slănină prăjită pe frigărui la foc și ceapă.

Centrul de Echitație 4Foi a apărut din dorința de libertate și de a crea o legătură între om și cal, devenind un spațiu liniștit și sigur, cu un efect terapeutic pentru toți cei care îi trec pragul. Printre activitățile organizate de centrul de echitație se nummără: drumeții călare, cursuri de echitație, tabere pentru copii și hipoterapie.

Larisa Viragh


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu