Clubul de dans sportiv „Shall We Dance” Baia Mare a încheiat sezonul competițional cu succes: Perechea Luca Aluaș-Hannah Gomboș a urcat pe podiumul internațional, în Austria - 5 minute în urmă
„Hai la roate că se poate”: Serbare câmpenească organizată la Preluca Nouă - 7 minute în urmă
Proiectul „Educație prin Sport” continuă și în localitățile Bogdan Vodă și Călinești - 37 minute în urmă
„Noi”, o poveste adevărată despre autism, credință și puterea de a merge mai departe - 46 minute în urmă
Maramureșenii Diana Iluț și Daniel Pop reprezintă România la un seminar internațional de turism cultural organizat la Beijing - 4 ore în urmă
Maramureșul sub cod portocaliu de caniculă - 5 ore în urmă
Concert de operă la Muzeul Județean de Mineralogie ,,Victor Gorduza” Baia Mare - 5 ore în urmă
Campanie de dezinsecție în Baia Sprie - 6 ore în urmă
Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, invitat special la Sărbătoarea Sânpetrului de la Rebra - 7 ore în urmă
Tradiția, credința și identitatea culturală, celebrate la Biblioteca Orășenească Vișeu de Sus - 7 ore în urmă
Minerale în filatelie
Miercuri, 19 decembrie, ora 16:30, la Muzeul Județan de Mineralogie „Victor Gorduza” Baia Mare va avea loc vernisajul expoziției temporare „Minerale în filatelia românească”. În cadrul evenimentului, Corul „Sfântul Ioan Damaschin” al Facultății de Litere Baia Mare (dirijor pr. lector dr. Teofil Stan) va susține un concert de colinde și cântece patriotice.
Manifestarea face parte din programul „Crăciun în Maramureș”, aflat sub egida Consiliului Județean Maramureș.
















1 Comentariu în această postare
Luca
Sunt curios cum o sa arate reabilitarea strandului in Filatelie.Sper sa fie ceva serios si si cu un bazin acoperit,cum e in Satu Mare.Sau o sa iasa ceva jalnic,deschis doar in iulie si august.