Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 12 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 12 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 12 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 13 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 13 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 13 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 14 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 14 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 14 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 14 ore în urmă
”Iarna băimăreană” – programul actualizat
Iată programul actualizat, cu orele exacte de începere a manifestărilor:

















2 Comentarii în această postare
Marius
in cadrul “iernii baimarene” poate vede Primarul halul in care arata garduletul aflat vis a vis de un spatiu in care isi desfasoara activitate o parte din functionarime ( Registrul Agricol) si daca nu le repara macar sa le desfiinteze,zona aratand a proasta administrare.Chiar si circulatia trebuie reglementata acolo,amplasarea parcarii si a containerelor exact in curba,scade viziblitatea si e un pericol permanent de accidente.Asta desigur,daca mai are timp administratia si de altceva decat de petreceri.
ioan
Eu tot astept sa-i oblige pe benzinari,statiile de distributie de prin oras,sa-si organizeze intrarile si iesirile,cu alveole,treceri de pietoni,indicatoare rutiere,nu de alta dar e un pericol iminent pentru cei mici de a fi luati pe capota,in astfel de locuri ( gen benzinaria de langa Casa Alba,atat pe Victoriei cat si pe Iuliu Maniu).Lucruri marunte,dar importante,intr-un oras care vrem sa para civilizat.Ce civilizare e acolo unde nu exista reguli,respectiv marcaje ( si la celalalte benzinarii,e exact la fel!!!).