Matematica între ludic și gândire analitică: o nouă întâlnire dedicată cadrelor didactice debutante, în cadrul inițiativei „Hub-ul Învățătorilor” - 38 minute în urmă
Instructorul Cristian Juhasz de la ACS Dragonul Baia Mare a fost numit membru al Comisiei de Antrenori a Federației Române de Taekwon-Do ITF - 1 oră în urmă
Șase modificări în primul 15 al „stejarilor” pentru meciul cu Portugalia. Niciun „zimbru” nu e în lot - 2 ore în urmă
Starea drumurilor în județ - 3 ore în urmă
Mesajul Preasfințitului Părinte Iustin la începutul Postului Mare - 3 ore în urmă
Victoria Petrenciuc și Gabriela Ungur, rezultate remarcabile la concursul „Starurile Viitorului” - 3 ore în urmă
22 februarie 2026 – Lăsatul Secului și amintirea lui Adam - 8 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 22 februarie 2026 - 8 ore în urmă
CS Minaur a ratat calificarea în sferturile EHF European League - 15 ore în urmă
Elevii pregătiți de artista Livia Neag Nistea au cucerit numeroase premii la Concursul Internațional de Muzică Ușoară și Populară „Starurile Viitorului” - 16 ore în urmă
Se lucrează pe drumurile județene din Maramureș
De luna aceasta au început lucrările de reparații, modernizări și asfaltări pe drumurile județene din Maramureș.
În prezent, se lucrează pe DJ 109F, tronsonul Cavnic-Bârsana. Sunt relizate lucrări de reparații pe tot acest sector de drum județean.
În zona Stoiceni, Cupșeni, pe DJ 171E, este realizat un drum nou. 4,9 kilometri de drum județean vor fi asfaltați pentru prima dată.
În zona Oarța, Ariniș, Mânău și Asuaj se realizează reparații pe aproximativ 2,5 km.
Săptămânile următoare, lucrările de reparații vor continua pe 1,3 kilometri în zona Băiuț – DJ 109U – și în zona Văleni, Mesteacăn pe DJ 109G.
Pe raza întregului județ sunt realizate și marcaje pietonale. În zona Maramureșului istoric au fost trasate marcajele, în prezent se lucrează în partea sudică a judetului și urmează zona Târgu Lăpuș.
„Precizez, de asemenea, că vom realiza aceste lucrări la nivelul întregului județ, astfel încât toate drumurile județene să fie bine întreținute, iar participanții la trafic să circule în condiții de siguranță pe drumurile din Maramureș”, a transmis Ionel Bogdan, președintele administrației județene.













