Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 4) - 60 minute în urmă
În Urmeniș se organizează concertul „Noi umblăm și colindăm” - 1 oră în urmă
Suporterii naționalei au votat Golul Anului 2025 - 1 oră în urmă
Mircea Coșea, economist și profesor de renume, a murit la 83 de ani - 2 ore în urmă
Colindători în uniformă - 3 ore în urmă
Maternitatea Spitalului Județean „Dr Constantin Opriș” Baia Mare, acreditată în Categoria III A - 4 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 19 decembrie 2025 - 5 ore în urmă
19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 12 ore în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 15 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 16 ore în urmă
Eleva Mihaela Hotea de la Colegiul de Arte Baia Mare, premiul I la competiția de muzică clasică „World’s Best Musicians”
Recent, a avut loc prima ediție a competiției de muzică clasică „World’s Best Musicians”/ „Cei mai buni muzicieni din lume”, care a reunit tineri din întreaga lume. Aceasta s-a desfășurat online.
A participat și maramureșeanca Mihaela Hotea, care a reușit să obțină premiul I.
„Mihaela Hotea, elevă a Colegiului de Arte Baia Mare, a obținut, sub îndrumarea doamnei profesoare Cristina Ioan, Premiul I la „World’s Best Musicians Competition”, Varșovia, 23 iulie 2023. Felicitări pentru acest rezultat remarcabil!” – se precizează pe pagina Colegiului băimărean.
Prestația sa o puteți urmări mai jos:
L.C.H.













