Un jurnalist de la „The Times”, în documentare la ITPF Sighet - 1 oră în urmă
Cupa „Codrului”, organizată de Școala Gimnazială Băsești: profesori din școlile partenere s-au reunit pe terenul de fotbal - 2 ore în urmă
„Danțu’ la șură” revine la Băsești pe 5 iulie - 2 ore în urmă
„MândrIE Maramureșeană” revine la Muzeul Satului Baia Mare: trei zile de tradiție, muzică și experiențe autentice - 3 ore în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” continuă experiența ECMO: un caz critic tratat prin terapie de oxigenare extracorporeală - 3 ore în urmă
Cercetări ale polițiștilor în cazul unui adolescent găsit fără suflare în Groșii Țibleșului - 4 ore în urmă
„SCURT ISTORIC”, expoziție a elevilor de la Colegiul de Arte Baia Mare - 5 ore în urmă
„Tradiție. Educație. Comunitate. Viitor.”: Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” a marcat cinci decenii de activitate educațională - 5 ore în urmă
Lansare de carte dr.Ioan Avram Mureșan - 5 ore în urmă
Locuri de muncă în Maramureș - 5 ore în urmă
Triplă confruntare baschetbalistică între Sighet și Galați
Vineri, 11 octombrie, se dă startul în noul sezon al Ligii Naționale de Baschet Masculin. Până atunci, pentru încălzire, are loc prima etapă (tur-retur) din Cupa României. În ambele competiții, CSM Sighet întâlnește același adversar: CSM Galați, o echipă mult mai experimentată. Toate partidele se dispută în Sighet. Primul meci din cupă (vezi foto) a avut loc ieri, iar oaspeții s-au impus clar cu 94-50. Returul se joacă miercuri, 9 octombrie, de la ora 17.00, iar partida de debut în noul sezon al ligii va avea loc, vineri, 11 octombrie, de la ora 17.00, toate partidele desfășurându-se în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației.















