Recea o spulberă pe CFR Cluj 2 și e lider detașat

Schimbarea de pe banca tehnică a echipei din Recea a adus un suflu nou în rândul jucătorilor. Ciprian Danciu și-a condus elevii spre cel mai mare scor al etapei a 13-a din toate cele cinci serii ale Ligii a 3-a.

ACS FC Recea – CFR 2 Cluj 6-1

Gazdele și-ai arătat intențiile ofensive din primele minute, Romario Rus marcând repede, în minutul 5 (1-0). Recea a continuat să domine și să creeze panică în fața porții adverse, concretizând din nou în minutul 30 prin Norbert Janos (2-0). Același Janos care a majorat la 3-0, în minutul 55, de la punctul cu var. Apoi, Viorel Chinde și Alexandru Mărieș au punctat la distanță de 2 minute pentru 4-0 și 5-0. Gazdele au marcat ultimul gol prin Arthur Teuț (6-0, min. 85). Clujenii au înscris golul de onoare în minutul 2 al timpului suplimentar, când Recea lăsase garda jos.

Echipa comunei Recea rămâne liderul seriei, ba mai mult, se distanțează la 4 puncte, profitând de eșecul celor de la Liberty Oradea pe teren propriu.