Echipele românești și-au aflat adversarele din cupele europene. Cum mai stăm cu coeficientul UEFA - 3 ore în urmă
O jucătoare de la Fabrica de Campioni, la acțiunea de selecție pentru echipa națională U11 - 6 ore în urmă
Experiență internațională la Colonia Pictorilor din Baia Mare: studenți din Varșovia, inițiați în conducerea instituțiilor culturale - 7 ore în urmă
Grupa mijlocie a Ansamblului „Cercănelul” din Borșa, premiată la primul concurs - 7 ore în urmă
S-au tras la sorți grupele din faza regională a Cupei României - 8 ore în urmă
„Școala Naturii în Geoparcul Gutâi-Maramureș” a reunit elevi, profesori și voluntari în cadrul unei noi lecții de geologie pe Valea Bulzului și Cheile Dănești - 8 ore în urmă
75 de ani de la Rusaliile care au schimbat destinele a zeci de mii de români - 8 ore în urmă
Literomania omagiază memoria lui Marian Ilea: număr special dedicat operei și moștenirii sale literare - 8 ore în urmă
Campanie: „Cea mai mare notă pentru copilul tău este să fii alături de el!” - 9 ore în urmă
ACS Academia de Judo Baia Mare a adus acasă opt medalii obținute de sportivi la „Cupa Țara Oașului” - 9 ore în urmă
Salvează vieți!: Centrul de Transfuzii Sanguine Maramureș va fi deschis sâmbătă
Numărul donatorilor de sânge în Maramureș, raportat la populația județului și mai ales la numărul pacienților care necesită transfuzii, este foarte scăzut.
Astfel, sâmbătă, 31 octombrie, Centrul de Transfuzii Sanguine Maramureș va fi deschis, iar doritorii pot dona sânge și plasmă.
„Fără implicarea responsabilă a populației sănătoase în activitatea de donare, componentele sanguine vor fi mereu insuficiente. Donarea de sânge este un gest simplu, sigur și firesc. Nu fiți indiferenți! Donati sânge!”, este îndemnul reprezentanților Centrului de Transfuzii Sanguine Maramureș.
















1 Comentariu în această postare
Gigi carabina
Dacă ar fi o recompensă mai generoasă ar fi și donatori mai mulți…