Share
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu

AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu

Campania „AUR te Aude” a fost lansată astăzi la Baia Mare, unde a fost amplasat un cort în zona Magazinului Maramureș. Reprezentanții formațiunii anunță că vor fi prezenți în zonă pe parcursul întregii săptămâni viitoare pentru a intra în dialog cu locuitorii municipiului. Potrivit organizatorilor, inițiativa are ca scop atât prezentarea programului de guvernare, cât și preluarea problemelor și sesizărilor transmise de cetățeni. Aceștia susțin că își doresc o prezență constantă în mijlocul comunității, nu doar în perioadele electorale.

În perioada următoare, echipa AUR Baia Mare intenționează să ajungă în toate cartierele municipiului, pentru a discuta direct cu băimărenii despre dificultățile cu care se confruntă în viața de zi cu zi și pentru a identifica posibile soluții pentru problemele semnalate.

Reprezentanții organizației invită cetățenii să treacă pe la cortul amplasat în zona centrală și să transmită idei, propuneri sau probleme cu care se confruntă în comunitate.

Vasile Petrovan

Citește și:

Conferință despre inteligența emoțională și concurs de costume populare la Vișeu de Sus


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu