Spirit maramureșean la Bistrița: Ionuț Uivaroși și Grupul Codrenii, într-un concert extraordinar de colinde - 2 ore în urmă
Omul potrivit, la locul potrivit: Sergent major Gabriel Petrovan, pompier al ISU Maramureș, a salvat un om care se înecase - 6 ore în urmă
Sera de acasă – cum îți aduce legume sănătoase pe masă tot anul? - 6 ore în urmă
O nouă ediție de titluri de stat Tezaur. Dobânzile sunt de până la 7,40% - 7 ore în urmă
Magia sărbătorilor a cuprins Târgu Lăpuș: Târgul de Crăciun a fost plin de lumină, colinde și bucurie - 7 ore în urmă
Magia Crăciunului și-a făcut simțită prezența în cadrul concertului de colinde desfășurat la Seini - 8 ore în urmă
La Colegiul de Arte din Baia Mare, copiii spun „Împreună prindem curaj” - 8 ore în urmă
Îndrăgitul eveniment „Crăciun în Maramureș” are loc în 20 decembrie, la Muzeul Satului din Baia Mare - 8 ore în urmă
Înotătorii de la CS Seini au cucerit numeroase medalii la Cupa Moș Nicolae 2025 de la Pitești - 8 ore în urmă
Festivalul de Colinde „Deschide ușa, creștine!” va avea loc și anul acesta, în comuna Fărcașa - 8 ore în urmă
Sportiva băimăreancă Mădălina Mateșan, pe podium la Campionatul Mondial de Jiu-Jitsu din Grecia
Sportiva băimăreancă Mădălina Mateșan, legitimată la Clubul Leglocks a participat la Campionatul Mondial de Jiu-Jitsu din Grecia. Acesta s-a desfășurat în perioada 29 octombrie – 3 noiembrie și se adresează practicanților de arte marțiale, din categoriile Tineret și Adulți. La competiția sportivă iau parte în jur de 2.000 de sportivi din 51 de țări.
Munca perseverentă a Mădălinei i-a adus și răsplata, ocupând locul al treilea pe podium. Fiecare antrenament și fiecare sacrificiu au contribuit la succesul sportivei băimărence.
Felicitări, Mădălina pentru performanța remarcabilă!
Lăcrimioara ZOTA















