Caz de dispariție în Baia Mare: autoritățile fac apel la populație - 3 ore în urmă
Premianții Ligii 4 – juniori U19 - 4 ore în urmă
Un jurnalist de la „The Times”, în documentare la ITPF Sighet - 7 ore în urmă
Cupa „Codrului”, organizată de Școala Gimnazială Băsești: profesori din școlile partenere s-au reunit pe terenul de fotbal - 7 ore în urmă
„Danțu’ la șură” revine la Băsești pe 5 iulie - 7 ore în urmă
„MândrIE Maramureșeană” revine la Muzeul Satului Baia Mare: trei zile de tradiție, muzică și experiențe autentice - 8 ore în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” continuă experiența ECMO: un caz critic tratat prin terapie de oxigenare extracorporeală - 8 ore în urmă
Cercetări ale polițiștilor în cazul unui adolescent găsit fără suflare în Groșii Țibleșului - 9 ore în urmă
„SCURT ISTORIC”, expoziție a elevilor de la Colegiul de Arte Baia Mare - 10 ore în urmă
„Tradiție. Educație. Comunitate. Viitor.”: Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” a marcat cinci decenii de activitate educațională - 10 ore în urmă
Pe 22 septembrie se sărbătorește Ziua mondială fără mașini
La 22 septembrie este marcată, anual, Ziua mondială fără maşini. Iniţial, data la care era sărbătorită Ziua fără maşini a fost 17 iunie, stabilită de Asociaţia pentru Transport Ecologic din Marea Britanie, în 1997. Evenimentul era marcat pe plan local, în cadrul Săptămânii Transportului Verde. Un an mai târziu, francezii au avut ideea înfiinţării campaniei ”În oraş, fără maşina personală!” Zile fără mașini au fost instituite în unele țări occidentale în timpul unei crize a petrolului din anii 1970. Dar abia în octombrie 1994, la Conferința Internațională „Orașe Accesibile” de la Toledo, Spania, a fost lansat un apel internațional pentru astfel de proiecte. Primăria Londrei va închide astăzi 200 de străzi pentru circulația auto. Carosabilul se va transforma pe alocuri în spațiu de socializare și va găzdui evenimente publice. În Uniunea Europeană, Ziua Mondială fără Mașini face parte din Săptămâna Europeană a Mobilității, inițiativă lansată în aprilie 2002, la care participă în prezent peste 2.500 de orașe europene.
Scopul acesteia este descurajarea, pe cât posibil, a circulaţiei cu automobilul personal sau de serviciu, în favoarea deplasării cu bicicleta, a mersului pe jos ori, în ultimă instanţă, a transportului în comun. Studiile arată că gazele de eșapament sunt principala sursă de poluare a marilor orașe, care afectează dramatic sănătatea oamenilor și contribuie semnificativ la efectul încălzirii globale.
Lăcrimioara ZOTA.















