Spirit maramureșean la Bistrița: Ionuț Uivaroși și Grupul Codrenii, într-un concert extraordinar de colinde - 4 ore în urmă
Omul potrivit, la locul potrivit: Sergent major Gabriel Petrovan, pompier al ISU Maramureș, a salvat un om care se înecase - 7 ore în urmă
Sera de acasă – cum îți aduce legume sănătoase pe masă tot anul? - 8 ore în urmă
O nouă ediție de titluri de stat Tezaur. Dobânzile sunt de până la 7,40% - 9 ore în urmă
Magia sărbătorilor a cuprins Târgu Lăpuș: Târgul de Crăciun a fost plin de lumină, colinde și bucurie - 9 ore în urmă
Magia Crăciunului și-a făcut simțită prezența în cadrul concertului de colinde desfășurat la Seini - 9 ore în urmă
La Colegiul de Arte din Baia Mare, copiii spun „Împreună prindem curaj” - 10 ore în urmă
Îndrăgitul eveniment „Crăciun în Maramureș” are loc în 20 decembrie, la Muzeul Satului din Baia Mare - 10 ore în urmă
Înotătorii de la CS Seini au cucerit numeroase medalii la Cupa Moș Nicolae 2025 de la Pitești - 10 ore în urmă
Festivalul de Colinde „Deschide ușa, creștine!” va avea loc și anul acesta, în comuna Fărcașa - 10 ore în urmă
Circulație restricționată între localitățile Perii Vadului și Mesteacăn
Miercuri, 28 august 2024, încep „Lucrările de întreținere periodică pe timp de vară- Straturi bituminoase foarte subțiri executate la rece”, pe DN 1C, Km 114+000, între localitățile Perii Vadului (Sălaj) și Mesteacăn (Maramureș). Se va lucra pe sectoare de 1.500 de metri. Circulația se va face alternativ, pe un singur sens și va fi dirijată cu piloți de trafic. Pe sectoarele cu trei benzi de circulație, traficul se va desfășura simultan în ambele sensuri.
Durata contractului este de două luni. Anunțul a fost făcut de Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere din România, prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Cluj Napoca.
Lăcrimioara ZOTA















