Crucea Roșie Română- Filiala Maramureș organizează cursuri de prim ajutor dedicate părinților, din luna martie - 13 minute în urmă
18 februarie 1990, începuturile violențelor politice post-revoluționare - 28 minute în urmă
Ce cred românii despre suveranitate și Uniunea Europeană - 1 oră în urmă
Încep lucrările pentru amplasarea a 46 de stații de reîncărcare pentru autovehicule electrice în Baia Mare - 2 ore în urmă
Crucea Roșie Română- Filiala Maramureș organizează sesiuni gratuite de suport emoțional în grup pentru adolescenți - 3 ore în urmă
Trei „zimbri” în lotul României care pregătește meciul cu Portugalia - 3 ore în urmă
21 de elevi din Seini, Borșa și Baia Mare au participat la un stagiu de practică profesională în Portugalia - 3 ore în urmă
Sindicaliștii din sănătate strâng semnături pentru greva generală - 3 ore în urmă
Ateliere de confecționat mărțișoare la Parohia „Înălțarea Domnului” din Baia Mare - 4 ore în urmă
În sfârșit o decizie pe legea pensiilor magistraților, după cinci amânări - 5 ore în urmă
Show gastronomic la „Chefi” al unei maramureșence!
Show gastronomic la „Chefi” al unei maramureșence!
Aurora Someșan le-a gătit juraților o plachie de păstrăv cu castane. Concurenta a primit cuțite de la Chef Dumitrescu și de la Chef Scărlătescu.
Ediția de miercuri seară a emisiunii culinare Chefi la cuțite, sezonul 11, a adus în atenția juraților și a publicului o concurentă care i-a lăsat cu gura căscată pe chefi. Aurora Someșan a vorbit despre pasiunile ei, care nu sunt deținute de foarte mulți oameni, arată click.ro. Jurații reality-show-ului au rămas uimiți să afle că o maramureșeancă în vârstă de doar 34 de ani nu doar reușește să gătească pe placul lor, ci este pasionată de arme și tatuaje.
Îmbrăcată în costum tradițional maramureșean, Aurora a avut grijă să-și lase la vedere tatuajul de pe mână, care a atras atenția juraților. Povestea ei de viață ne spune că este o femeie divorțată, care păstrează o relație decentă cu fostul soț, de dragul celor doi copii pe care îi au împreună. Ea și-a deschis sufletul în fața oamenilor și a vorbit despre marea ei pasiune și nu, nu este vorba de gătit, ci de arme și tatuaje. ”Sunt pasionată de arme și tatuaje. Sunt casnică și am 34 de ani. Am venit să mă distrez ca să trăiesc vibe-ul cu voi. Maramureșencele ca să-și țină bărbații acasă își mai fac câte ceva. Fostul este în străinătate. Avem o relație ok, în viață trebuie să fii puternic. Până la 34 de ani eu zic că mi-am trăit viața. Am și divorțat, am 2 copii”, a povestit Aurora Someșan, în cadrul emisiunii culinare de la Antena 1.
În urma preparatului pe care l-a pus la dispoziția celor trei jurați, Aurora Someșan a primit două cuțite, din parte lui chef Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu, în ciuda dorinței sale de a face parte din echipa lui chef Sorin Bontea. Aceasta i-a adresat și o întrebare concurentei: ”Ce vibe are Scărlătescu în seara asta? M-am prins de o chestie că vorbești de 30 de minute într-una. Când te simți cu musca pe căciulă ai un sentiment de vinovăție”, a spus Sorin Bontea.
C.Ț.


















