Trei tinere talente din Seini au strălucit pe scena Festivalului Internațional de Interpretare „Ursulețul de Aur” din Baia Mare - 4 ore în urmă
Se împlinesc 32 de ani de la tunderea în monahism a șase slujitori de seamă ai Bisericii; Cine sunt ei astăzi - 4 ore în urmă
Un nou centru de zi pentru vârstnici a fost finalizat la Rona de Jos - 5 ore în urmă
Micuță, dar talentată: Antonia Maria Oniga a câștigat Trofeul categoriei la Concursul Național „Tinere Talente” de la Bistrița-Năsăud - 5 ore în urmă
Giulia Rob, elevă a Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri” Baia Mare, a primit Trofeul Genului Muzical la Festivalul „Ursulețul de Aur” - 6 ore în urmă
Atleta Andreia Hryn a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18 - 6 ore în urmă
„Învârtita Fraților Chindriș” – omagiu adus Maramureșului autentic printr-un nou proiect muzical deosebit - 7 ore în urmă
Scriitorul băimărean Flaviu Claudiu Mihali lansează volumele în versuri „Dezagregare” și „Cicatrici”, la Satu Mare - 7 ore în urmă
Părintele Alexandru Câmpeanu, fost paroh în Făureşti, distins cu Ordinul „Crucea Justinian Arhiepiscopul” – una dintre cele mai înalte distincții ale Episcopiei - 7 ore în urmă
Medalii de bronz și rezultate bune pentru sportivii LPS- structura „Aurel Vlaicu” Baia Mare în finala Campionatului Național de Atletism de la Craiova - 8 ore în urmă
Show gastronomic la „Chefi” al unei maramureșence!
Show gastronomic la „Chefi” al unei maramureșence!
Aurora Someșan le-a gătit juraților o plachie de păstrăv cu castane. Concurenta a primit cuțite de la Chef Dumitrescu și de la Chef Scărlătescu.
Ediția de miercuri seară a emisiunii culinare Chefi la cuțite, sezonul 11, a adus în atenția juraților și a publicului o concurentă care i-a lăsat cu gura căscată pe chefi. Aurora Someșan a vorbit despre pasiunile ei, care nu sunt deținute de foarte mulți oameni, arată click.ro. Jurații reality-show-ului au rămas uimiți să afle că o maramureșeancă în vârstă de doar 34 de ani nu doar reușește să gătească pe placul lor, ci este pasionată de arme și tatuaje.
Îmbrăcată în costum tradițional maramureșean, Aurora a avut grijă să-și lase la vedere tatuajul de pe mână, care a atras atenția juraților. Povestea ei de viață ne spune că este o femeie divorțată, care păstrează o relație decentă cu fostul soț, de dragul celor doi copii pe care îi au împreună. Ea și-a deschis sufletul în fața oamenilor și a vorbit despre marea ei pasiune și nu, nu este vorba de gătit, ci de arme și tatuaje. ”Sunt pasionată de arme și tatuaje. Sunt casnică și am 34 de ani. Am venit să mă distrez ca să trăiesc vibe-ul cu voi. Maramureșencele ca să-și țină bărbații acasă își mai fac câte ceva. Fostul este în străinătate. Avem o relație ok, în viață trebuie să fii puternic. Până la 34 de ani eu zic că mi-am trăit viața. Am și divorțat, am 2 copii”, a povestit Aurora Someșan, în cadrul emisiunii culinare de la Antena 1.
În urma preparatului pe care l-a pus la dispoziția celor trei jurați, Aurora Someșan a primit două cuțite, din parte lui chef Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu, în ciuda dorinței sale de a face parte din echipa lui chef Sorin Bontea. Aceasta i-a adresat și o întrebare concurentei: ”Ce vibe are Scărlătescu în seara asta? M-am prins de o chestie că vorbești de 30 de minute într-una. Când te simți cu musca pe căciulă ai un sentiment de vinovăție”, a spus Sorin Bontea.
C.Ț.


















