Expoziția temporară „Locuirea dacică în Maramureș. Mit național vs realitate arheologică” - 14 minute în urmă
Performanță pentru motorsportul românesc: David Cosma Cristofor impresionează în Italia - 15 minute în urmă
Baia Mare, reprezentată la IPA Games - 31 minute în urmă
Două zile pline de bucuria handbalului în Baia Mare - 1 oră în urmă
Lucrările la Centrul Medical de Permanență din Fărcașa se apropie de final - 2 ore în urmă
Concert extraordinar al Orchestrei Operei Naționale București la Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Ziua Tatălui a fost marcată la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 28 Baia Mare - 3 ore în urmă
Promoția 1976 a clasei speciale de matematică de la Colegiul Național „Gheorghe Șincai”, reunire emoționantă la 50 de ani de la absolvire - 4 ore în urmă
Trupa PROSCENIUM aduce teatrul în Parcul Grădina Morii din Sighet - 5 ore în urmă
Bărbat accidentat în timpul unei curse de motocross, salvat de Salvamont Maramureș - 5 ore în urmă
Sediul secundar al Serviciului de Permise și Înmatriculări va fi deschis la Sighetu Marmației zilele viitoare
Veste bună. Vineri, 23 februarie, la Sighetu Marmației se va deschide sediul secundar al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor.
Activitatea cu publicul se va desfășura la sediul punctului de lucru situat pe strada Alexandru Ivasiuc nr. 17, în zilele de marți și joi, după următorul program:
- marți – 09.30 – 12.30, 13.00 – 14.30
- joi – 09.30 – 13.30, 13.00 – 16.30
Activitate se va desfășura la două ghișee: un ghișeu pentru operațiuni de înmatriculare definitivă, transcriere, duplicat CI, modificare date, radiere și autorizare provizorie și un ghișeu de preschimbare a permiselor de conducere românești, duplicat PC, preluare imagini, eliberare PC, precum și de programare a candidaților la proba practică în vederea obținerii permisului de conducere.
Noul sediu va fi deschis publicului începând de marți 27 februarie, transmite primarul Vasile Moldovan.















