Olimpiada Națională de Sport: Băieții din Echipa Colegiului Tehnic Anghel Saligny din Baia Mare, locul 4, campionatul școlar de handbal în România!

În perioada 11-14.05 la Focșani a avut loc etapa națională la handbal băieți din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar unde echipa Colegiului Tehnic „Anghel Saligny” a obținut locul 4.

Baia Mare a jucat în grupe cu Timișoara, Sighișoara, Tg.Jiu, unde s-a clasat pe locul 1, în urma rezultatelor:
BM-TM 33-23
BM-MS 29-28
BM-TG.JIU 24-27.
În semifinală BM a pierdut contra echipei din București cu scorul 29-25, iar în finala mică cu Sighișoara a pierdut la 32-28.

8.Mizil.
În urma jocurilor s-au desemnat echipa turneului din care au făcut parte următorii elevi: Pop Vlad – cea mai bună extremă dreapta și Racolța Mario – cel mai bun centru. Componența echipei: Kiss Armando, Husar Răzvan, Pop Vlad, Racolța Mario, Sabou Lucas, Balint Tudor, Breban Adrian, Konya Antonio, Bora Ștefan, Revak David, Meleg Norbert, China Dragoș, antrenor: prof. Antonela Sabou Hruban.