Doi arhitecți remarcabili ai Maramureșului, speakeri la evenimentul Heritage In Design 2026 - 7 ore în urmă
Carnea ieftină vine și cu riscuri? Cât de sigură este hrana noastră? - 7 ore în urmă
Asociația ASSOC din Baia Mare organizează o campanie de donații pentru sprijinirea unei familii de refugiați din Irak - 8 ore în urmă
Lecții de recuperare medicală pentru clasele de sportivi de la Liceul Tehnologic Forestier Sighet - 8 ore în urmă
Elevi de la Școala Gimnazială „Al. I. Cuza” Baia Mare, premiați la concursul „Magia Cuvintelor” - 9 ore în urmă
„Fără google. Fără panici”: Mămicile sunt invitate la un eveniment despre sănătatea și dezvoltarea copiilor - 9 ore în urmă
Peste 200 de mașini oprite la control de polițiștii din Leordina, Dragomirești și Bogdan Vodă - 9 ore în urmă
Dan Puric revine în Maramureș pentru lansarea cărții „Încotro, popor român?” - 9 ore în urmă
Pe 7 mai 1987, România anunța oficial extragerea primelor cantități de țiței din Marea Neagră - 9 ore în urmă
Copii la întâlnire cu polițiștii, la Lăpușel - 11 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 30 septembrie 2025
Ziua se anunță mai mult noroasă, cu posibilitatea unor averse izolate. La altitudini mai mari de 700 de metri sunt preconizate ninsori. Temperaturile maxime vor atinge 14 °C. Vântul va sufla slab, cu rafale de până la 7 km/h, dinspre vest. Presiunea atmosferică se va menține relativ constantă, iar umiditatea relativă va fi ridicată, favorizând un aer ușor rece și persistent pe parcursul zilei. Seara și noaptea, cerul va rămâne mai mult acoperit, cu riscuri reduse de ploaie.
Temperaturi minime și maxime prognozate pe localități (°C)
Baia Mare: min 6, max 14
Sighetu Marmației: min 6, max 14
Vișeu de Sus: min 5, max 13
Borșa: min 4, max 11
Târgu Lăpuș: min 6, max 13
Cavnic: min 5, max 12
Seini: min 6, max 14
Dragomirești: min 5, max 13
Ulmeni: min 6, max 14
Șomcuta Mare: min 6, max 14
Tăuții-Măgherăuș: min 6, max 14
Răsăritul soarelui: ~ 07:10
Apusul soarelui: ~ 19:10
Durata zilei: ~ 12 ore
NOTĂ: Prognoza poate suferi modificări; pentru informații în timp real și ajustări locale, consultați sursele oficiale și platformele meteo autorizate.
Vasile Petrovan















