S-a semnalat prezența unui urs în Vișeu de Jos - 15 minute în urmă
PS Părinte Episcop Iustin i-a înmânat o medalie omagială Ieroschim. Ștefan Nuțescu de la Chilia „Buna Vestire” a Schitului Lacu - 44 minute în urmă
Lucrările continuă la baza sportivă din Băița - 59 minute în urmă
În 1 și 2 mai: Super aventuri pentru copii la Muzeul Satului Baia Mare - 1 oră în urmă
Veste bună pentru prosumatorii maramureșeni: trei avantaje care se simt direct în facturi - 1 oră în urmă
Andrei Fejszes Mihaljek, locul I la turneul de tenis de la Bistrița - 2 ore în urmă
Treptele Școlii „Vasile Alecsandri” Baia Mare au fost îmbrăcate în mesaje de respect și recunoștință - 2 ore în urmă
Pentru siguranța copiilor: Dezinsecție în jurul locurilor de joacă din Tăuții-Măgherăuș - 2 ore în urmă
„Zimbri” convocați la naționala U20 - 2 ore în urmă
Elevii Lazar Răzvan și Roșca Rareș din Baia Mare, calificați la etapa națională a Olimpiadei de Creativitate Științifică - 2 ore în urmă
Lucrările continuă la baza sportivă din Băița
Lucrările la baza sportivă din Băița – Tăuții Măgherăuș avansează într-un ritm susținut, proiectul intrând într-o nouă etapă de finalizare a mai multor componente esențiale.
În ultima perioadă au fost finalizate o serie de lucrări importante care aduc investiția tot mai aproape de momentul inaugurării.
Ce s-a realizat recent:
vopsire interioară cu lavabil;
montarea corpurilor de iluminat la interior;
realizarea instalațiilor sanitare din băi;
instalarea sistemului de încălzire;
finalizarea tribunei exterioare;
montarea băncilor tehnice pentru jucători și antrenori;
montarea dulapurilor în vestiare;
montarea covorului PVC Tarkett;
finalizarea grupurilor sanitare;
montarea copertinei;
montarea balustrazilor;
finalizarea vestiarelor.
Proiectul urmărește să ofere condiții moderne pentru sportivi și spectatori, baza sportivă din Băița urmând să devină un punct important pentru activitățile sportive din zonă.















