Băimăreanca Adda Maria Nemet, vicecampioană națională la triatlon U13 - 2 ore în urmă
Percheziții în Maramureș într-un dosar de contrabandă, nerespectarea regimului armelor și munițiilor și braconaj - 4 ore în urmă
Echipa U13 a Școlii Gimnaziale „Dr. Ilie Lazăr” Giulești – câștigătoare a Cupei Satelor - 5 ore în urmă
Andrei Rațiu, desemnat „Tricolorul lunii mai” - 6 ore în urmă
Festivalul de Teatru Școlar „Magia Scenei”, ediția a II-a, a reunit elevi din Maramureș pe scena din Târgu Lăpuș - 8 ore în urmă
16 permise reținute și aproape 40 de sancțiuni contravenționale pentru depășirea vitezei - 8 ore în urmă
Premii obținute de eleve ale Colegiului Național „Dragoș Vodă” din Sighetu Marmației la un concurs internațional de traduceri - 8 ore în urmă
O medalie de argint și două mențiuni pentru elevii Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri” Baia Mare la Cupa Prieteniei la Padbol - 8 ore în urmă
Povestea fascinantă a orașului Baia Sprie, pusă în valoare prin panouri informative amplasate în apropierea Catedralei Romano-Catolice - 9 ore în urmă
Biserica „Înălțarea Domnului” din Târgu Lăpuș a găzduit conferința preoților din protopopiatele Baia Mare, Lăpuș și Chioar - 9 ore în urmă
Inaugurarea Căminului Cultural și vernisaj de fotografie veche în Vișeu de Jos
Cu ocazia Zilei Naționale a României, în 30 noiembrie, în Vișeu de Jos s-au desfășurat câteva evenimente importante.
Mai exact, a fost inaugurat Căminului Cultural, având loc slujba de sfințire și un moment de reculegere și binecuvântare pentru acest nou început. În cadrul evenimentului, elevii Școlii Gimnaziale Vișeu de Jos au susținut un program artistic.

Totodată, vernisajul de fotografie veche – inițiativă care a aparținut studentului la etnologie Denis Florin Năsui – a fost de impact pentru toți.

„Mulțumim pentru prezența doamnei lector universitar dr. Natalia Lazar de la Centrul Universitar Nord Baia Mare, Facultatea de Litere, specializarea Studii Culturale-Etnologie. Mulțumim domnului prof. Vasile Tomoiagă. Desigur, mulțumim părinților de la parohiile ortodoxe și greco-catolice din localitate. Felicităm elevii Școlii Gimnaziale din Vișeu de Jos pentru programul artistic și mulțumim doamnei director Viorica Milutin și cadrelor didactice pentru buna colaborare. Toate aceste evenimente au avut loc cu sprijinul Primăriei Vișeu de Jos și al Consiliului Local, dar și al domnului primar Șimon Gavrilă. Mulțumim tuturor!”, transmite pagina Vișeu de Jos.
















