Prognoza meteo Maramureș, sâmbătă 25 aprilie 2026 - 5 ore în urmă
Șef nou la FRH. Bogdan Voina: „Este datoria mea să îi fac mândri pe foștii campioni mondiali” - 8 ore în urmă
Liga 4 – meciurile etapei a 4-a din play-off și ale rundei a doua din play-out - 9 ore în urmă
Campania educațională „Hai la liceu!”, ediția a II-a, a reunit elevi, părinți și specialiști la Școala Gimnazială „Petre Dulfu” Baia Mare - 10 ore în urmă
CSM Știința, întâlnire pe Arena Zimbrilor cu o echipă de pe podium - 10 ore în urmă
Zeci de mașini trase pe dreapta. S-au dat amenzi și s-au reținut certificate de înmatriculare - 12 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: „Vina de mamă” – de la introiecție la auto-compasiune. Povara invizibilă a maternității - 12 ore în urmă
La Colegiul „Gheorghe Șincai” Baia Mare: Biologul și exploratorul Alexandru N. Stermin va susține conferința „Devenirea umană în relație cu natura” - 12 ore în urmă
Zi specială la Prislop: părintele Irineu Bârle își serbează ziua de naștere - 13 ore în urmă
Rânduiala Transcendenței (foileton 1) - 13 ore în urmă
În Târgu Lăpuș va avea loc spectacolul „Sărut mâna, mamă!”
În 25 febriarie, de la ora 16.00, Casa de Cultură „Vasile Grigore Latiș” din Târgu Lăpuș va găzdui evenimentul „Sărut mâna, mamă!”.
Este un spectacol dedicat mamei și femeii, cu participarea Ansamblului Casei de Cultură și al elevilor de la Asociația Cultural Educativă „Tradiții Lăpușene”, coordonați de profesorii Ionuț Nistor, Iosif Kovacs și Viorica Costenar.
Invitați speciali: Formația „Ceterașii Lăpușului” (foto).
„Într-o lume plină de sunete și culori, nimic nu e mai cald decât glasul unei mame, nimic mai blând decât privirea ei.
Vino alături de noi, pe 25 februarie, de la ora 16:00, la Casa de Cultură „Vasile Grigore Latiș”, să sărbătorim împreună cea mai pură și frumoasă iubire – iubirea de mamă.
Ansamblul Casei de Cultură „Vasile Grigore Latiș”, alături de tinerii talentați ai Asociației Cultural Educative „Tradiții Lăpușene” și invitații noștri speciali, Formația „Ceterașii Lăpușului”, vor face ca această zi să fie una de neuitat”, transmite Centrul de Informare Turistică Târgu Lăpuș.
















