Bronz pentru o sportivă de la Fabrica de Campioni la Campionatul Național de taekwon-do ITF - 22 minute în urmă
Iuliana Demetrescu, delegată la finala UEFA Women’s Champions League - 1 oră în urmă
12 mai, Ziua Internațională a Asistenților Medicali - 1 oră în urmă
Expoziția temporară „Locuirea dacică în Maramureș. Mit național vs realitate arheologică” - 2 ore în urmă
Performanță pentru motorsportul românesc: David Cosma Cristofor impresionează în Italia - 2 ore în urmă
Baia Mare, reprezentată la IPA Games - 2 ore în urmă
Două zile pline de bucuria handbalului în Baia Mare - 3 ore în urmă
Lucrările la Centrul Medical de Permanență din Fărcașa se apropie de final - 4 ore în urmă
Concert extraordinar al Orchestrei Operei Naționale București la Sighetu Marmației - 4 ore în urmă
Ziua Tatălui a fost marcată la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 28 Baia Mare - 5 ore în urmă
În Copalnic-Mănăștur se anunță joc cu ceteră, contră și gordună, cu hori vechi și voie bună
Sâmbătă, 27 ianuarie, de la ora 19.00, se va desfășura Joc cu coșarcă în Copalnic Mănăștur, la Căminul cultural „Marieta Anca”.
Se anunță joc cu ceteră, contră și gordună, cu hori vechi și voie bună. Atmosfera va fi întreținută de Dan Daniel, Claudiu Trif, Adrian Iercoșan, Ionuț Nistor, Larisa Pop, Tudor Bob și Bianca Suciu.
În localitatea maramureșeană se organizează anual acest eveniment, fiind una dintre cele mai iubite manifestări în care se implică comunitatea. Este un bun prilej de socializare, de conservare a tradițiilor și obiceiurile populare.
L.C.H.
















