Handbal Masculin Liga Zimbrilor: Minaur Baia Mare a câștigat cu Oradea și obține acasă, în aplauzele suporterilor săi, iarăși, medaliile de argint!

Minaur Baia Mare este noua vicecampioană a României (sezonul 2022/2023) la handbal masculin. Asta după ce astăzi a învins-o pe CSM Oradea, cu 37-29 (18-12).

Băimărenii au încheiat sezonul cu o victorie în fața propriilor suporteri, și, totodată, elevii lui Alexandru Sabou au intrat în posesia medaliilor de argint (locul 2, cu 61 puncte adjudecate).

Cu toate acestea, urmează o nouă provocare pentru CS Minaur Baia Mare. Sala Sporturilor „Lascăr Pană” va găzdui Final Four-ul Cupei României, în care s-au calificat gazdele, CSM București, CSM Constanța și CSU Suceava. În semifinale, CS Minaur Baia Mare va înfrunta CSM București.