Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 3 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 6 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 8 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 8 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 9 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 10 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 11 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 11 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 11 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 11 ore în urmă
Fotbal: Vasile Miriuță, antrenor la Chindia Târgoviște
Fotbal: Vasile Miriuță, antrenor la Chindia Târgoviște
Iată că a devenit acum oficial! Vasile Miriuță este noul antrenor al unei echipe de Liga 2, Chindia Târgoviște.
Vasile Miriuță a fost prezentat oficial în funcția de antrenor principal la Chindia Târgoviște. Dâmbovițenii s-au despărțit surprinzător de Dragoș Militaru, după doar două etape din Liga 2, iar acum au decis să apeleze la fostul tehnician de la Dinamo sau CFR Cluj. „După cum bine știți, am oficializat deja despărțirea de Dragoș Militaru pe cale amiabilă. Din acest moment, noul antrenor principal este Vasile Miriuță. Am încercat, de când am venit, să facem lucrurile așa cum ne-am propus. În mare parte am reușit, au fost și anumite probleme pe care va trebui să le reglăm din mers. Mi-aș dori să vorbim despre echipă, nu despre trecut”, a spus Andrei Cordoș, președintele Chindiei, la prezentarea lui Miriuță.
Vasile Miriuță a vorbit despre lotul Chindiei, posibile transferuri, obiectivul pe termen scurt al echipei și colaboratorii din staff-ul tehnic. „Cunosc cât de cât lotul. Sunt jucători care au jucat anul trecut și în Divizia A. În mare parte cunosc lotul, dar sper ca până la primul meci să îi cunosc și mai bine. Conducerea decide ce jucători vor mai veni, dar ne vom consulta. Rămâne de văzut câți jucători și pe ce post. Deocamdată, Renzo Rossi rămâne colaboratorul meu aici, iar în scurt timp vom anunța și noul preparator fizic. Vom aduce și un secund. Tot ce spun este că voi face tot ce depinde de mine ca să câștigăm. Trebuie neappărat o victorie marți. Au fost până acum două rezultate de egalitate. Important e să câștigăm. Trebuie să mă impli împreună cu jucătorii ca marți să câștigăm. Condițiile sunt foarte bune. Sunt condiții de Divizia A, stadion nou, teren senzațional. Luni, la primul meci, cu Steaua, a fost stadionul plin. Acum doi ani, când echipa juca la Ploiești, cred că au fost vreo 5.000 în tribună, asta înseamnă că lumea e lângă echipă și sunt sigur că ne va susține în continuare”, a spus Miriuță, mai arată sport.ro.
DirectMM.ro















