Juniorii 4 de la Academia de Handbal Minaur, locul 4 la turneul final - 26 minute în urmă
Sportivii ACS Athletic și Ștefania Man din Târgu Lăpuș, premiați la primărie pentru rezultatele deosebite obținute la competițiile din luna mai - 3 ore în urmă
Eveniment special la Bazinul Didactic de Înot Fărcașa: demonstrații și concursuri de înot, cu ocazia finalizării cursurilor - 4 ore în urmă
La Târgu Lăpuș se organizează Balul Câmpenesc Caritabil- ediția a IV-a - 4 ore în urmă
„Caravana Tinerilor Creștini Ortodocși”, noul proiect al ASCOR Baia Mare pentru copiii și tinerii din parohii - 5 ore în urmă
Concursul „Aducerea acasă a lui Brâncuși – 150 de ani de la naștere” își premiază câștigătorii la Baia Mare - 5 ore în urmă
Olimpiada de Securitate Cibernetică, etapa județeană a adus premii și mențiuni pentru Colegiul Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare - 5 ore în urmă
Cod galben de instabilitate atmosferică în Maramureș - 6 ore în urmă
Profesorul băimărean Alexandru Sabou lansează volumul bilingv de poezii „Atemporal / Zeitlos” - 7 ore în urmă
Performanță cu suflet: Ionuț Blaga a alergat la Maratonul Maramureșului pentru pacienții oncologici - 7 ore în urmă
Elevi din Dumbrăvița premiați la manifestarea cultural-religioasă ,,De Nașterea Domnului”
Recent, la Catedrala Episcopală „Sfânta Treime” din Baia Mare a avuut loc manifestarea cultural-religioasă „De Nașterea Domnului”, ediția a XXII-a.
Și de această dată, școala din Dumbrăvița a fost reprezentată cu mare cinste de elevele coordonate de prof. Ghiț Nadia.
Acesta au obținut, la secțiunea icoane pe sticlă, următoarele premii:
- Pitiritean Lucia – premiul I;
- Cărăban Andreea – premiul II;
- Pop Carina – premiul III.
Felicitări!















