CSS 2 CNE Baia Mare, medalie de bronz la categoria U20

CSS 2 CNE Baia Mare, medalie de bronz la categoria U20!

Au marcat pentru CSS 2 CNE Baia Mare – Andrei Bucșă – 4 lovituri de pedeapsă și o transformare, Jucătorul Meciului: Andrei Bucșă. Felicitari băieți și antrenorilor !Suntem mândri de voi! Mulțumim părinților pentru susținere și implicare!, arată CSS2 Baia Mare.

Meciul pentru locul 3 a fost la fel de echilibrat ca finala competiției. CSS 2 Baia Mare a început în forță meciul, punând primele puncte pe tabelă încă din minutul 5, după o lovitură de pedeapsă, 3-0. Dinicu -Pantelimon a revenit însă repede și după o combinație în viteză dintre Săvădan și Brătianu, ultimul culcă balonul în terenul de țintă, pentru a-și aduce echipa în avantaj, 5-3.

Maramureșenii pun presiune și speculează perfect fiecare greșeală a adversarilor punctând până la pauză din încă trei lovituri de pedeapsă, 12-5. Deși au avut un joc mai dinamic și au pătruns de multe ori periculos în terenul de 22 al maramureșenilor, cei de la Dinicu-Pantelimon au ratat de fiecare dată punerea punctelor pe tabelă, din cauza multor erori indivuale, de cele mai multe ori ultima pasă, cea care putea fi decisivă pentru eseu, fiind înainte, în partea secundă, profitând de superioritatea numerică de pe teren, după eliminarea temporară a lui Vasile Danci , Brătianu reușeste al doilea eseu al echipei sale și reduce ecartul, 12-10. Încet, încet, Dinicu Pantelimon începe să controleze jocul și reușesc pentru a doua oară să preia conducerea, întâi 13-12 și apoi 16-12, din două lovituri de pedeapsă. Finalul de meci este extrem de disputat, cu Baia Mare în atac, echipă care și reușește eseul victoriei în minutul 78, eseu transformat, 19-16, scor final.