CSS 2 Baia Mare, vicecampioană națională la categoria U17

CSS 2 Baia Mare, vicecampioană națională la categoria U17!

În duelul pentru titlul național CSS 2 Baia Mare a întâlnit pe CT Dinicu Golescu – ACSOV Pantelimon. Meciul a început în forță cu Dinicu Pantelimon având prima șansă de eseu, însă apărarea celor de la CSS 2 Baia Mare a închis bine toate culoarele.

Totuși, în minutul 10, aceștia deschid scorul dintr-o lovitură de pedeapsă, 3-0. CSS 2 Baia Mare răspunde repede printr-un eseu 5-3 și preia conducerea.

Mai ofensivi și cu un joc mai diversificat, alternând acțiunile pe treisferturi cu cele pe grămadă, Dinicu-Pantelimon mută ostilitățile în 22-ul advers. Reușesc să marcheze un eseu, anulat pentru un off-side, ca până la pauză să culce încă de două ori balonul în terenul de țintă al celor de la CSS 2 Baia Mare. Felicitări băieți și antrenorilor !Suntem mândri de voi! Mulțumim părinților pentru susținere și implicare!